Saturday, 23 February 2013 00:00

Jaunatnes Pasaules un Eiropas čempionāts ledusburāšanā noslēdzas īsti tā arī nesācies

Šonedēļ Nidā, Lietuvā tika aizvadīts šā gada Pasaules un Eiropas čempionāts un Eiropas kausa izcīņa ledus burāšanā „DN Junior” un „Ice-Optimist” klasēs. Pirmā un, kā vēlāk izrādījās, arī vienīgā sacīkšu diena bija trešdiena, 20.februāris.

Sākotnēji sacīkstes sešu dienu garājā čempionātā bija plānotas no 20.- 22.februārim, ar  noslēgumu 23.februārī. Tomēr slikto laika apstākļu dēļ tās izvērtās par vienas dienas pasākumu. Līdz ar to daudzu sportistu cerības uz sekmīgiem startiem un labiem rezultātiem ātri vien pagaisa.

Galvenais iemesls neveiksmīgajam čempionātam bija ledus kvalitāte Kuršu kāpu līcī, uz kurieni tas no sākotnēji plānotās vietas Rēkīvas ezerā, Šauļos tika pārcelts pēdējā brīdī. 

Sadzītās kupenas un 7- 9 cm biezais, sablīvētais sniegs līcī un citkārt apmierinošais vēja stiprums 10 m/s noveda pie bojāta inventāra vairuma dalībnieku, kā arī dažādām traumām pašiem.  Rezultātā visus braucienus „DN – Junior” klasē, kas bija trīs, sekmīgi veica tikai nedaudz vairāk par 1/3 daļu no flotes, bet “Ice-Optimist” klasē četrus paredzētos braucienus veica vien 20 no 43 dalībniekiem.

Kā norāda treneris Valdis Alviķis, vienīgā iespēja sekmīgi finišēt distancē uz sasalušās 7 - 9 cm biezās sniega virsmas, bija lietojot „prizmas” tipa slidas. To treneri definē par jaunu disciplīnu ledus burāšanā ar vēl neapzinātu risku veselībai un inventāram. Un lavierēt starp risku veselībai un iespēju sasniegt kaut cik pieņemamus rezultātus nācās visu sacīkšu laiku.

Otrās sacīkšu dienas, 21.februāra, rīts solīja mazāku vēju  - vien 4 m/s. Šāda stipruma vējš nebija pietiekošs, lai čempionātu turpinātu. Pēc nolikuma sacensības bija notikušas.

Daudzi tāpat atteicās turpināt sacensības, ja organizātori nepiedāvās alternatīvu ar labāku ledus kvalitāti. Latvijas un Igaunijas burātāju piedāvātā alternatīva doties uz Liepāju atbalstu neguva.

V.Alviķis: „Mājupceļā 20 km no Nidas mēs redzējām jau pieņemamu ledus akvatoriju, bet tas lai paliek, jo balvas sadalīja otrajā dienā un „spēle beigusies””.

Par uzvarētāju “DN Junior” klasē 30 dalībnieku konkurencē kļuva  zviedrs Edijs Klements. “Ice-Optimist” klasē 43 dalībnieku konkurencē uzvarēja Polijas ledus burātājs Mikolajs Mickēvičs.

No mūsējiem augstāko vietu ieguva Dāvis Leiškalns (13.vieta) un Eduards Pļaviņš (16.vieta). Abi jaunieši piedalījās „Ice –Optmist” klasē un sekmīgi veica visus trīs paredzētos braucienus.

Tikmēr “DN Junior” klasē Kaspars Žilins no četriem braucieniem veica trīs, rezultātā ierindojoties  18.vietā.  Savukārt Rūtai Eistreiķei, neveiksmīgi avarējot, čempionāts beidzās jau pēc pirmā brauciena. Tika bojāta laiva, bet pati jauniete guva nelielas traumas.

Lietuviešiem labāko rezultātu uzrādīja Jovile Gedmuntaite. Viņa piedalījās „Ice – Optimist” klasē un ieņēma 18.vietu. Igauņiem labāko sniegumu uzrādīja Johanna Sāreke, kas piedalījās „ DN Junior” klasē un ieguva augsto 5.vietu.

Sacīkstēs pavisam kopā piedalījās ap 60 sportistu no 8 valstīm. Lielākais dalībnieku skaits bija no Polijas un Igaunijas.

2014. gada Jaunatnes Pasaules čempionātu ledusburāšanā piedāvāts organizēt Latvijas ledusburāšanas asociācijai.

„ Cerēsim, ka, aktīvi strādājot un popularizējot šo sporta veidu, mēs spēsim piesaistīt jaunatni un izaudzināt jaunus Pasaules čempionus,” norāda Valdis Alviķis.

Ieskatam VIDEO no sacīkstēm - sportiste: “DN-Junior” klases dalībniece, igauniete Johanna Sāreke

Gala rezultāti - ŠEIT.

Pārpulblicēts no sailinglatvia.lv

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE