Thursday, 21 March 2013 15:22

Ledusburātāji cīnīsies par "JAHTAS.LV" ceļojošo kausu

Nedēļas nogalē, 23. un 24.martā Rīgas jūra līcī (iepretim Lapmežciemam) notiks pirmā „JAHTAS.LV” ceļojošā kausa izcīņa ledusburāšanā, kuru rīko Latvijas DN ledusburāšanas asociācija sadarbībā ar jahtklubu „Auda”.

Sacensībās piedalīsies gan Latvijas pieredzējušākie sportisti, no kuriem daļa nupat nostartējusi Eiropas čempionātā ledusburāšanā Polijā, gan jaunie ledusburātāji. Tāpat savu interesi nākotnē piedalīties jaunizveidotajās sacīkstēs izrādījuši arī sportisti gan no kaimiņvalstīm, gan Nīderlandes, Vācijas un šā brīža ledusburāšanas lielvalsts Polijas. Dalībnieki sacentīsies ar DN klases jahtām, kas ir populārākās šāda veida jahtas gan Eiropā, gan Ziemeļamerikā. 

Kā pastāstīja viens no organizatoriem, Latvijas DN ledusburāšanas asociācijas prezidents Madars Alviķis, šī ir unikāla ceļojošā kausa regate, kādas Baltijā uz doto brīdi nav un par kuru interesi ir izrādījuši daudzu valstu sportisti.

„Mūsu uzdevums šogad ir regati novest pietiekami augstā līmenī, lai parādītu citu valstu sportistiem, ka uz Latviju dēļ šīs regates ir vērts braukt 2000 un vairāk kilometru. Papildus šie mači ir kā ieskrējiens 2014. gada pasaules junioru čempionāta organizēšanai, kuru Starptautiskā leduburāšanas asociācija plāno deleģēt Latvijas DN leduburāšanas asociācijai” norāda Alviķis.

Sacīkstes norisināsies Rīgas jūras līcī iepretim Lapmežciemam, kur šobrīd ir labākais ledus segums ar plašu teritoriju gariem ieskrējieniem.  Veicamās distances garums 6 – 9 km. 

Vērtēšana notiks trīs ieskaites grupās - DN kopējā grupā, kurā startēs meistari jeb seniori, DN junioru grupā, kurā startēs jaunieši līdz 21 gada vecumam, un „Ice Optimist” grupā, kurā dalībnieku vecums nepārsniedz 15 gadus.

Pirmais starts paredzēts 23.martā plkst. 13:00, bet sacensību uzvarētāju apbalvošana 24.martā plkst.16:00. Sacensībās kopumā paredzēti ne vairāk par 9 startiem, no kuriem tiks ieskaitīti 8 labākie. 

„JAHTAS.LV” ceļojošo kausu iegūs DN klases kopējās ieskaites uzvarētājs. Regate zem šī nosaukuma tiks rīkota sešus gadus un pēdējo sacensību uzvarētājs ir tiesīgs paturēt trofeju sev.

Burāšana uz ledus ir ātrākais no burāšanas veidiem un viens no ekstrēmākajiem ziemas sporta veidiem vispār. Ātrumi pie pietiekama ieskrējiena var sasniegt 100 – 150 km/h. Tas garantē krietnu devu adrenalīna ne vien pašiem sportistiem, bet arī skatītājiem. Tāpēc aizraujošās cīņas uz ledus klātienē vērot tiek aicināts ikviens, protams, ārpus sacensību distances, skatītājiem paredzētā vietā. 

 

Sacensību programma:

23.03.2013.
no plkst. 11:00 reģistrācija
12:00 – sacensību atklāšana
13:00 – pirmais starts

 

24.03.2013.
12:00 – pirmais starts
16:00 – apbalvošana

 Pārpublicēts no sailinglatvia.lv

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE