Friday, 27 January 2017 12:25

Madars Alviķis uzvar otrajā ‘Jahtas.lv’ ceļojošajā kausā

Madars Alviķis uzvar otrajā ‘Jahtas.lv’ ceļojošajā kausā Foto: DN Ice Latvia

Par otrā ‘Jahtas.lv’ ceļojošā kausa uzvarētāju aizvadītajā nedēļas nogalē kļuva Madars Alviķis, portālu burātājiem.lv  ceturtdien informēja Latvijas DN ledusburāšanas asociācija.

Otro vietu izcīnīja Gatis Graudums, trešo - Artis Bērziņš. Lietuvietis Šarunas Sodeiks palika ceturtais. Labākais DN Junioru grupā bija Toms Fišers - Blumbergs (jahtklubs Engure), kurš kopvērtējumā palika septītais. Jaunajam burātājam šī bija debija DN klasē.

Ice-Optimist klasē uzvarēja Leila Helga Sāra Tolstika (jahtklubs Engure).

Ledus burāšanas sacensību debitanti no Engures - Kārlis Dubra (Ice-Optimist) ierindojās trešajā vietā, bet Ģirts Fišers-Blumbergs - izcīnīja sesto vietu.

Sacensībās pavisam startēja 11 DN ledusjahtas un 3 Ice-Optimist.

Sacensības notika uz Usmas ezera. Kopā notika astoņi braucieni, no kuriem ieskaitē bija septiņi.

Sestdien, 21. janvārī, vēja stiprums bija vien ap 4 mezgliem (2 m/s), bet svētdien, 22. janvārī, burātāji jau varēja baudīt 9-11 mezglu (5-6 m/s) stipru vēju.

Plašāku apskatu par sacensībām ir sagatavojis jahtklubs Engure:

Pirmajā sacensību dienā bija lēns vējš, spīdēja spoža saule un gluds ledus. Pirmais starts vēja trūkuma dēļ aizkavējās. Dalībnieki devās uz starta vietu ar stundas nokavēšanos. Tad vēl pagāja kāds laiks, kamēr tika atrasta piemērotākā vieta pie esošajiem vēja apstākļiem. DN klase lēnajā vējā veica divus braucienus un Ice-Optimist veica vienu braucienu. Ice-Optimist tika iedots arī otrais starts, bet brauciena laikā vējš apstājās pilnībā un starts netika ieskaitīts.

Otrajā dienā pēc prognozes solīja mēreni stipru vēju, kas piepildījās pilnībā. Arī gaisa temperatūra bija augstāka un uz ledus jau bija plāna ūdens kārtiņa. Visas dienas garumā kopā ar vēju bija arī nokrišņi sīka lietus veidā. Ledus kvalitāte saglabājās ļoti piemērota ledus burāšanai un jahtas sacensību laikā attīstīja ievērojamus ātrumus. Otrajā sacensību dienā tika izvesti visi plānotie seši starti.

Šosezon Latvijā šīs bija pirmās sacensības uz ledus.

 

 

 

2 komentāri

  • es Friday, 27 January 2017 17:20 es

    Un kur redzami visi rezultāti?

  • MagOne Friday, 27 January 2017 13:31 MagOne

    HURRRRĀAAA!

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE