Wednesday, 12 August 2015 22:24

Roņu regatē 2015 uzvar Guru un Reki

Jahta Reki Jahta Reki Foto: sintija sīmane / buratajiem.lv

No 7. līdz 10. augustam Rīgas jūras līcī aizvadīta ikgadējā Roņu pirts regate.

Regate notika trīs posmos. Pirmais bija pārgājiens no Mērsraga uz Roņu salu, kur notika īsās distances sacensību posms Roņu salas ostas tuvumā (cilpa pret vēju un pa vējam; aptuvenais viena apļa garums 3 j.j.). Noslēdzošais, trešais posms bija pārgājiens atpakaļ no Roņu salas uz Mērsragu.

Regatei pieteiktās 14 jahtas atkarībā no balles tika iedalītas divās grupās - LYS 1 un LYS 2.

Lielākajā LYS 1 grupā deviņu komandu konkurencē arī šogad uzvarēja jahta Guru (LAT 352), gūstot pēc kārtas ceturto uzvara jahtkluba Engure rīkotajā Roņu pirts regatē. Jahtai Project A1 (LAT 424) - 2.vieta, bet jahtai Filias (LAT 320 ) - 3. vieta.

LYS 2 grupā uzvarēja jahta Reki (Sailing Team Engure).

“Roņu pirts regate aizvadīta lieliskā noskaņojumā. Pirmajā dienā švakajā vējā neuzrādījām to labāko rezultātu, jo īsi pirms finiša vējš sāka lūzt nost un galvenais konkurents paspēja ieslīdēt pirms bezvēja. Otrajā dienā īsie starti. Pirmo izdevās noburāt lieliski. Pēc fakta pirmie savā grupā un ceturtie kopā ar pārējo grupu. Otro startu tā arī neiedeva, jo brieda pamatīgs pūtiens. Trešajā dienā mājupceļš uz Mērsragu, starts tika dots jau 9:00 no rīta, lai laicīgi paspētu mājup, taču ar 2-3kn ierakstīties konrollaikā nevienam neizdevās. Kopā - trešā un pirmā vieta, ļāva mums saglabāt augsto pozīciju,” norādīts komandas sociālā tīkla Facebook lapā. 

LYS 2 grupā 2. vietu izcīnīja jahta Irisha (LAT 230), 3. vietu - jahta Paulīna (S-407).

Roņu pirts regate notika astoto reizi.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE