Saturday, 05 September 2020 09:30

Šodien Engurē sākas Latvijas Laser klases čempionāts; startēs arī Latvijas čempioni un izlases vadošie burātāji

Šodien Engurē sākas Latvijas Laser klases čempionāts; startēs arī Latvijas čempioni un izlases vadošie burātāji Foto: sintija sīmane / ESNTmedia

Šodien, 5. septembrī, Engurē sākas Latvijas Laser klases čempionāts, kas ilgs līdz 6. septembrim.

Sacensības ir plānotas visās trijās Laser klases grupās - Laser 4.7, Laser Radial un Laser Standard.

Čempionātam uz šo brīdi ir pieteikušies 25 burātāji, liecina uz šo brīdi regatta.eu publicētā informācija.

Tajā plāno startēt arī vairāki šī gada Latvijas čempioni burāšanā un Latvijas šā gada izlases līderi un vicelīderi.

Laser Radial klasē startēs Latvijas čempions puišu konkurencē un Latvijas izlases 2020 Laser Radial klasē līderis Roberts Štāls – Buls (Sporta burāšanas akadēmija / Klubs 360). Šajā grupā startēs arī Paula Laipniece (Rīgas j/k), kura kļuva par jauniešu čempioni meiteņu ieskaitē. Šajā klasē startēs arī Laser Standard Latvijas izlases 2020 līderis Ēriks Kārlis Zvilna.

Savukārt Laser 4.7 klasē startēs Latvijas čempione Agate Einause (Rīgas j/k). Tikmēr Laser 4.7 Latvijas izlases 2020 līdere Elza Cibule un vicelīderis Eduards Pļaviņš startēs Laser Radial.

Laser Radial Latvijas izlases 2020 līdere un šā gada Latvijas čempione Laser Radial klasē Estere Paula Kumpiņa, kā arī Laser Radial Latvijas izlases 2020 vicelīdere Agija Ēlerte dalību sacensībās nav pieteikušas.

Tikmēr Laser Standard klasē atkārtoti būs vērojama cīņa starp šā gada čempionu, kurš ir arī Laser Standard Latvijas izlases 2020 vicelīderis, Mārtiņu Junkeru (Usmas j/k), vicečempionu Andri Zjatkovu (Usmas j/k) un bronzas medaļas ieguvēju Mārtiņu Jankovski (Roja zs). Viņiem burāšanas cīņā pievienosies arī Dāvis Andersons no Rīgas jahtkluba, kurš ir arī šī kluba treneris.  

Reģistrēties sacensībām var vēl šodien no 09:00 līdz 10:30.

Regates formāts paredz, ka katrā klasē ir maksimāli deviņi braucieni. Maksimālais braucienu skaits dienā ir pieci braucieni. Lai regate tiktu uzskatīta par notikušu, nepieciešams izvest vismaz divus braucienus.

Braucieni notiks Rīgas jūras līcī netālu no Engures ostas.  

Sākontēji čempionāta norise bija plānota jūnija pirmajā nedēļas nogalē no 5. līdz 7. jūnijam. Tomēr saistībā ar valstī noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem, tas tika pārcelts.

Čempionātu organizē Latvijas Laser burātāju asociācija.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE