Tuesday, 04 February 2020 00:18

Kumpiņai 13. vieta 'World Sailing' Pasaules kausa posmā Miami, ASV

Latvijas burātāja Estere Paula Kumpiņa ‘World Sailing’ Pasaules kausa otrajā posmā izcīnīja 13. vietu Laser Radial klasē. 

Sacensības norisinājās no 19. līdz 25. janvārim ASV pilsētā Miami. 

No desmit paredzētajiem kvalifikācijas braucieniem laikapstākļu dēļ notika septiņi braucieni. 

Sacensības Kumpiņai iesākās neveiksmīgi - diskvalifikācija pirmajā braucienā. Turpmākajos četros braucienos rezultāts stabils - secīgi 11., 14. un vēl divas vienpadsmitās vietas. Tad sekoja sestajā braucienā sekoja augstā 6. vieta, bet jau noslēdzošajā kvalifikācijas braucienā izcīnīta 10. vieta. 

Burātāja kopā sakrāja 63 punktus. 

E.Kumpiņa par savu sniegumu Latvijas Zēģelētāju savienībai stāsta: “neparedzamās vēja brāzmas bija arī mans lielākais izaicinājums šajās sacensības, jo daudzas reizes nevarēju izbraukt vai izmantot tās savā labā. Un diemžēl arī diskvalifikācija pirmā startā iespaidoja kopējo rezultātu. Kopvērtējumā es finišēju 13. vietā un esmu ļoti priecīga par 10. vietu pēdējā braucienā, kad vējš noplaka līdz 5 mezgliem un 6. vietu sestajā braucienā stipros vēja apstākļos, kuros veiksmīgi izmantoju vēja maiņas un ātrumu savā labā.”

Kumpiņa apstākļus sacensībās raksturo šādi: “Sacensību dienās apstākļi bija ļoti dažādi. Pirmajā dienā bija mērens krasta vējš 10-14 mezgli, bet nākamajās pāris dienās vējš pieņēmās spēkā un brāzmās pat pārsniedza 23 mezglus. Savukārt pēdējās divās kvalifikācijas braucienu dienās vējš bija ļoti mazs un sacensību organizātoriem izdevās plānoto četru braucienu vietā iedot tikai vienu. Arī gaisa temperatūras sacensību laikā svārstijās no +25 grādiem līdz +10 grādiem.”

Šīs burātājai esot bijušas ļoti nozīmīgas sacensības, jo pirmo reizi savas burāšanas karjeras laikā piedalījusies pasules kausa posmā.

Ar 24 punktiem uzvarēja Erika Reineke (ASV), 2. vietā ar 30 punktiem ierindojās Vasileja Karahalio (Grieķija), 3. vietā ar 33 punktiem - Netra Kumanana (Indija), kura izcīnīja uzvaru sacensību noslēdzošajā - medaļu braucienā.

Lietuviete Viktorija Andrulīte, kura jau ir izcīnījusi Lietuvai dalību Tokijas Olpimiskajās spēlēs, šajā Pasaules kausa posmā ierindojās 9. vietā.

VISI REZULTĀTI

Sacensībās pavisam startēja 19 dalībnieces no 16 valstīm. 

Nākamās sacensības, kurās Kumpiņa plāno startēt, ir pasaules čempionāts Laser Radial klasē, kas notiks no 21. līdz 28. februārim Melburnā, ASV.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE