Monday, 08 July 2019 16:25

Parakstīta vienošanās par sadarbību kopīgas Baltijas valstu komandas startam okeāna sacensībās ‘The Ocean Race’ 2021. gadā

Parakstīta vienošanās par sadarbību kopīgas Baltijas valstu komandas startam okeāna sacensībās ‘The Ocean Race’ 2021. gadā Foto: ekrānšāviņš /Postimees TV

Aizvadītājā nedēļā Tallinā, Igaunijā, Baltijas valstu burāšanas federāciju prezidenti parakstīja kopīgu sadarbības līgumu, ar to oficiāli uzsākot projektu “Team Baltic Ocean Race”, informē Latvijas Zēģelētāju savienība (LZS).

Projekts paredz vienotas Baltijas komandas dalību 2021. gada The Ocean Race, kas līdz šim bija zināma ar nosaukumu Volvo Ocean Race (no 2001. līdz 2019. gadam), bet vēl iepriekš Whitbread Round the World Race (no 1973. līdz 2001.gadam).

Kā ziņo Latvijas Zēģelētāju savienība, pasākumā no Latvijas puses piedalījās tās prezidents Ansis Dāle.

“Baltijas komandas [angļu valodā - Baltic Team] izveide būs liels lēciens uz priekšu tāljūru sporta burāšanā mūsu reģiona valstīm, jo tā pavērs iespēju nest ne tikai Baltijas, bet arī Latvijas vārdu vienā no prestižākajām un sarežģītākajām burāšanas notikumiem pasaulē - Volvo Ocean Race. Šādi varēsim pieteikt sevi starptautiskā arēnā kā jūras tradīcijām bagātu reģionu", notikuma nozīmi skaidro Dāle.

"Turklāt projekts piedāvās iespēju piedalīties ne tikai mūsu valsts līdz šim sevi pierādījušiem burātajiem, bet komandās tiks aicināti pievienoties arī jauni burātāji un sievietes, jo VOR iestājas par vienotām iespējām visiem un apliecina, ka burāšana ir visiem pieejams sporta veids.”

Vienlaikus Dāle arī norāda, ka precīzākus komandu sastāvu ir minēt vēl pāragri, jo tikai tagad sāksies lielais darbs pie plānošanas - izmaksu un iespēju apzināšanas.

Viņš arī informē, ka pēc komandas izveides ir paredzēts sākt intensīvus treniņus un apmācības dalībai regatē, lai sasniegtu visaugstāko iespējamo rezultātu.

Idejas iniciators ir Lietuvas burātāji, kuri ar šādu ideju bija nākuši klajā jau arī pirms nepilniem desmit gadiem.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE