Wednesday, 17 April 2019 12:42

Igaunija starp pirmās grupas valstīm dalībai sacensībās, kas noteiks labāko burāšanas nāciju

Igaunija starp pirmās grupas valstīm dalībai sacensībās, kas noteiks labāko burāšanas nāciju Foto: Star Sailors League

Nedēļas sākumā Šveicē organizācija Star Sailors League (SSL) prezentēja plašāku informāciju par jaunajām burāšanas sacensībām - Star Sailors League Gold Cup, kas sākotnēji tika prezentētas pērn oktobrī.

Pirmās SSL Zelta kausa izcīņas sacensības plānotas 2021. gada septembrī - oktobrī Šveicē.

Tajās startēs valstu komandas, kuras būs izveidotas no katras valsts labākajiem sportistiem. Tādejādi paredzēts noteikt labāko burāšanas nāciju.

Prezentācijas laikā, tika nosauktas arī pirmās 19 valstis, kuras ir izrādījušas interesi piedalīties SSL Gold Cup.

Starp tām ir arī Igaunija, kuru pārstāv Tēnu Tēniste (Tõnu Tõniste) kā komandas kapteinis, un Tommas Tēniste (Tommas Tõniste) un Andrus Poksi (Andrus Poksi).

Tika prezentēts arī sacensību formāts, kas paredz kvalifikācijas posmus, ceturtdaļfinālu, pusfinālu un finālu.

Startēt kausā varēs ikviena valsts, kura ir pārstāvēta World Sailing. Lai veicinātu dalību, attīstības valstīm (t.s. World Sailing emerging nations), starp kurām ir arī Latvija, būs labvēlīgāki dalības nosacījumi.

Sacensībās laivas - īpašās augstas veiktspējas SSL47 laivas tiks nodrošinātas no organizatoru puses. Neviena komanda tās savā īpašumā nedrīkstēs iegūt. Mērķis ir panākt to, lai rezultātu izšķir nevis tehniskais nodrošinājums, bet burātāju prasmes.

Sacensībām ir piešķirts World Sailing Īpašo notikumu (Special Event) statuss. Tas nozīmē, ka pasaules vadošā burāšanas organizācija atzīst šīs sacensības kā oficiālas klases sacensības.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE