Thursday, 24 January 2019 11:11

Estere Kumpiņa paraksta sadarbības līgumu ar LOV par atbalsta saņemšanu

Estere Kumpiņa paraksta sadarbības līgumu ar LOV par atbalsta saņemšanu Foto: Christophe Launay / World Sailing

Laser klases burātāja Estere Kumpiņa 23. janvārī parakstījusi sadarbības līgumu ar Latvijas Olimpisko vienību (LOV), vēsta burātāja.

Līgums tiek slēgts uz 1 gadu, kuru var pagarināt līdz diviem gadiem.

 

 

Kumpiņa LOV 2019.gada sastāvā individuālajos vasaras sporta veidos iekļauta ar atsevišķu LVO valdes lēmumu.

Šādā veidā olimpiskajā sastāvā tiek iekļauti sportisti, kuri neizpilda LOV noteiktos augstāka līmeņa - A, B vai C sastāva kritērijus, bet, gatavojoties Olimpiādes spēlēm un /vai Pasaules Jaunatnes Olimpiskajām spēlēm, ir kvalificējušies vai var kvalificēties Olimpiskajām spēlēm un / vai Pasaules Jaunatnes Olimpiskajām spēlēm. 

Šī sastāva dalībniekiem LOV atbalsts tiek sniegts individuāli, ierobežotā apjomā un saskaņojot ar attiecīgā sporta veida federāciju.

Ar atsevišķu LOV valdes lēmumu olimpiskās vienības 2019.gada vasaras sastāvā iekļauti 16 sportisti.

Kumpiņa Tokijas Olimpiskajām spēlēm šobrīd vēl nav kvalificējusies. Bet pasaules Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs, kas notika pērn Buenosairesā, Argentīnā, burāšana Laser klasē nebija iekļauta.

Pirmās Olimpiskās kvalifikācijas sacensības - Pasaules burāšanas čempionāti notika pērn Orhūsā no 30. jūlija līdz 12. augustam, kurās Kumpiņa nestartēja, bet startēja vēl viena Latvijas Laser klases burātāja Agija Ēlerte.

Kumpiņai augstākais sasniegums pagājušā gadā bija izcīnītā 7. vieta Pasaules jaunatnes čempionātā (ASV) Laser Radial grupā.

Nākamās kvalifikācijas sacensības Olimpiskajām spēlēm Laser Radial grupā notiks šovasar no 16. līdz 24. jūlijam Sakaiminato, Japānā.

Iepriekš LOV sastāvā bija iekļauta vējdēļu burātāja Ketija Birzule, kura savas aktīvās gaitas burāšanā pārtrauca pēc 2016. gada Olimpiskajām spēlēm.

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE