Monday, 20 August 2018 23:05

Pasaules čempionātā Platu 25 klasē šogad startēs 37 komandas; arī vairāki čempioni

Pasaules čempionātā Platu 25 klasē šogad startēs 37 komandas; arī vairāki čempioni Foto: sintija sīmane

Otrdien, 21. augustā, Rīgā, Latvijā tiks dots starts sacīkstēm pasaules čempionātā Platu25 laivu klasē.

Organizatoru publicētā informācija liecina, ka čempionātam ir reģistrējušās 37 jahtas no astoņām valstīm - Lietuvas, Latvijas, Ukrainas, Somijas, Itālijas, Austrālijas, Krievijas un Vācijas.

Komandu vidū starp favorītēm ir jāmin Igaunijas mačreisa savienību pārstavošo, zem Latvijas karoga ar jahtu Penelope (LAT 990) startējošo Mati Seppa komandu.

Seps ir labākais Igaunijas un viens no vadošajiem pasaules mačreisa burātājiem. 2016. gadā ar jahtu Penelope (LAT 990) Sepa komanda kļuva par pārliecinošiem Latvijas čempioniem Platu 25 klasē. No pēdējā laika Sepa sasniegumiem ir jāmin šā gada augusta sākumā iegūtais vicečempiona tituls Eiropas čempionātā mačreisā.

Galveno favorītu statusā ir arī Francesko Laneras komanda (Itālija) ar jahtu EUZ II Taverna Degli Amici (ITA 243), kuri ir pagājušā gada pasaules čempioni. Tāpat jāpievērš uzmanība arī šā gada Lietuvas čempionei Platu25 klasē - jahtas Mojito TV3.LT (LTU 2225 /Gero Vejo Klubas ) komandai Joza Gordeviča (Juozas Gordevicius) vadībā. Pērn lietuvieši pasaules čempionātā Sicīlijā izcīnīja 13. vietu. 2016. gadā komanda startēja Latvijas čempionātā Platu25 klasē, izcīnot 3. vietu.

No pašmāju burātājiem augstvērtīgs rezultāts ir gaidāms no piecām komandām.

Starp favorītiem ir klases līdere Latvijā, šā gada Latvijas čempione - jahtas Voodoo (LAT 413) komanda Riharda Vaivoda vadībā.

Tāpat favorīte ir arī šā brīža Latvijas Olimpiādes čempioni, jahtas 4sixtysix (LAT 466) komanda Valtera Romana vadībā, Latvijas Olimpiādes vicečempioni - jahtas Bailarina (LAT 394/ Latvian Sailing Team) komanda Andreja Bula vadībā, jahtas Thunder (LAT 406) komanda Matīsa Alviķa vadībā, kas pērn ar jahtu Malaita (LAT 474) izcīnīja uzvaru vienā no lielākajām burāšanas regatēm Lietuvā - Galves kausā Platu 25 klasē, kā arī jahtas Buffalo (LAT 351 / Buffalo Sailing Team) komanda Jāņa Benfelda vadībā, kura pēdējo sezonu laikā ir uzrādījusi stabilu progresu.

Pārsvarā visiem Latvijas burātājiem šī būs debija pasaules čempionātā Platu25 klasē vai debija pasaules čempionātā vispār. Tikmēr jahtas Bailarina kapteinim Bulam, jahtas Thunder pārstāvim Alfam Pampem, kā arī jahtas La Revoltosa (LAT 508) kapteinim Rihardam Priedītim un komandas pārstāvim Jānim Grotem un Raimondam Mežiņam šis būs otrais pasaules čempionāts Platu25 klasē. Pirmo un līdz šim vienīgo reizi Platu25 čempionātā šie burātāji Latvian Sailing Team sastāvā startēja Šveicē 2016. gadā.

Čempionāta formāts:

- komandas startē viena grupā;

- sacensības plānotas piecas dienas; katrā dienā paredzēti 3 braucieni; kopā paredzēti 15 braucieni;

- lai čempionātu uzskatītu par notikušu, ir jābūt veiktiem vismaz pieciem braucieniem;

- pirmajās četrās sacensību dienās braucieni notiks Rīgas līcī, pie ieejas Daugavā; noslēdzošajā dienā Daugavā pie Vanšu tilta.

- braucieni notiks kurša - pa/pret vēju;

- braucienam paredzētais maksimālais laiks - 50 minūtes;

- par sacensību uzvarētāju kļūs jahta / komanda, kura būs sakrājusi vismazāko punktu skaitu, kas ir t.s. low system; punktu skaits tiek piešķirts atbilstoši iegūtajai vietai katrā braucienā - jo labāka finiša vieta, jo mazāks punktu skaits.

 

Čempionāts norisinās no 18. līdz 25. augustam.

Sacensības oganizē Starptautiskā Platu25 klases asocācija, Latvijas Zēģelētāju savienība, rīko -  Latvijas Platu 25 klases associācija, biedrība Latvian Sailing Team un Rīgas sporta burāšanas centrs.

 

Avots: platuworlds2018.com, buratajiem.lv

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE