Tuesday, 14 August 2018 11:05

World Sailing pasaules čempionātā A. Ēlerte ierindojas simtniekā, R. Zvilna - otrā simta beigās

Latvijas Laser klases burātāji Agija Ēlerte (Rīgas jahtklubs) un Ričards Zvilna (Latvijas Topper klubs) no 30. jūlija līdz 12. augustam Orhūsā, Dānijā, aizvadīja World Sailing pasaules čempionātu burāšanā.

Ēlerte, kurai šī bija debija World Sailing pasaules čempionātā, kopējā vērtējumā Laser Radial grupā desmit braucienu summā ierindojās 99. vietā.

 

 

Laser Radial grupā sīvā cīņā ar olimpisko čempioni Maritu Baumeistari (Nīderlande) par uzvarētāju kļuva Emma Plašaerta, izcīnot Beļģijai vēsturisku sasniegumu šajā laivu klasē.

No Baltijas valstu burātājām augstāko vietu sasniedza Viktorija Andrulīte, kura ierindojās 46.vietā.

Kā norāda pati Andrulīte savā Facebook lapā, šis ir viņas visu laiku sliktākais sniegums Laser Radial pasaules čempionātos. Iepriekšējā World Sailing pasaules čempionātā 2014. gadā Lietuvas pārstāve izcīnīja 22. vietā, iegūstot Lietuvai kvalifikācijas kvotu uz Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiru, Brazīlijā 2016. gadā.

 

 

Tikmēr Zvilna Laser Standard grupā desmit braucienu summā ierindojās 156. vietā. Burātājam šis ir otrais World Sailing pasaules čempionāts. 2014. gadā Santanderā viņš palika 145. vietā.

Par uzvarētāju kļuva viens no sacensību favorītiem Pavlos Kontides (Kipra), neskatoties uz to, ka noslēdzošajā braucienā finišēja vien 18. vietā. Kopējā vērtējumā Kontides tuvāko sekotāju Metjū Vērnu (Austrālija) apsteidza par nieka diviem punktiem - gan pēc faktisko punktu skaita, gan pēc matemātiskā aprēķina - sliktākā rezultāta izslēgšanas.

Karls Martins Rammo izcīnīja 17. vietu, kas ir augstākā vieta Baltijas valstu pārstāvju vidū.

Vienlaikus ar šo rezultātu Rammo ir kvalificējis Igauniju Tokijas Olimpiskajām spēlēm.

Visi rezultāti+

Laser Radial klasē kopā startēja 119 burātājas no 53 valstīm, Laser Standard klasē - 165 burātāji no 65 valstīm.

World Sailing pasaules čempionāts ir galvenās kvalifikācijas sacensības Olimpiskajām spēlēm.

Orhūsā Olimpiskajām spēlēm Laser klasē kvalificējās 14 valstis, Laser Radial - 18 valstis.

Latvija nevienā no grupām nav kvalificējusies.

 

Avots: sailing.org

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE