Sunday, 08 April 2018 15:47

Publicēti kvalifikācijas kritēriji 2020. gada Olimpiskajām spēlēm

Publicēti kvalifikācijas kritēriji 2020. gada Olimpiskajām spēlēm Foto: Pedro Martinez / Sailing Energy / World Sailing

Starptautiskā Burāšanas federācija (World Sailing) publicējusi oficiālās atlases kritērijus 2020. gada Olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Pirmā iespēja iegūt ceļazīmes uz nozīmīgo sporta forumu būs šā gada pasaules čempionāts burāšanā, kas notiks no 30. jūlija līdz 12. augustam Orhūsā, Dānijā.

Čempionāta laikā desmit disciplīnās kopā tiks sadalīta 101 vieta jeb 40 % no visām kvalifikācijas kvotām.

Vīriešu ieskaitē Laser Standard klasē čempionāta laikā tiks izcīnītas 14 vietas uz Olimpiskajām spēlēm, Finn un divnieku 470 un 49er klasē - katrā pa astoņām vietām. Dāmām Laser Radial klasē tiks izcīnītas 18 vietas, divnieku 470 un 49er FX klasēs - katrā pa astoņām vietām. Astoņas vietas tiks izcīnītas arī daudzkorpusu klasē Nacra 17, kurā startēs jauktās komandas.

Vējdēļu RS:X klasē vīriešu ieskaitē tiks izcīnītas 10 vietas, bet sieviešu ieskaitē - 11 vietas.

Olimpiskajām spēlēm kvalificēsies tās valstis, kuru burātāji attiecīgajā disciplīnā uzrādīs labākos rezultātus.

Laser klasēs sešas kvotas tiks izcīnītas arī Reģionālajās spēlēs. Pa vienai vietai katrā no šīm klasēm atvēlēts Āzijas spēlēs, kas notiks šogad no 18. augusta līdz 2. septembrim Indonēzijā, bet pa divām vietām - Panamerikas spēlēs, kas notiks 2019. gadā no 26. jūlija līdz 11. augustam Limā.

Olimpiskajām spēlēm kvalificēsies tās valstis, kas spēlēm nebūs kvalificējušās jau Dānijā pasaules čempionāta laikā un kuru sportisti attiecīgajā disciplīnā uzrādīs labākos rezultātus.  

2019. gadā katras disciplīnas - laivu klases pasaules čempionātos kopā tiks sadalīta vēl 61 vieta.

Vīriešu ieskaitē Laser Standard klasē tiks izcīnītas 5 vietas, Finn un divnieku 470 un 49er klasē - katrā četras vietas. Sieviešu ieskaitē Laser Radial klasē  - 10 vietas, divnieku 470 un 49er FX klasēs - katrā pa sešām vietām. Nacra 17 - piecas vietas. Vējdēļu klasē RS:X klasē vīriešu ieskaitē tiks izcīnītas 8 vietas, bet sieviešu ieskaitē - 9 vietas.

Olimpiskajām spēlēm kvalificēsies tās valstis, kas spēlēm nebūs kvalificējušās jau Dānijā pasaules čempionāta laikā vai Reģionālājās spēlēs, un kuru sportisti attiecīgajā disciplīnā uzrādīs labākos rezultātus.  

Atlikušās 68 kvotas būs iespēja izcīnīt 2019. gada un 2020. gada kontinentālās kvalifikācijas sacensībās. Eiropas sacensībās, kas notiks Palmā vai Jērā, tiks izcīnītas  pavisam 12 vietas - pa divām vietām Laser Standard un Laser Radial klasē, pa vienai - Finn, 470, 49er, Nacra 17 un RS:X klasēs.

Olimpiskajām spēlēm kvalificēsies tās valstis, kas spēlēm nebūs kvalificējušās jau Dānijā pasaules čempionāta laikā vai Reģionālājās spēlēs, vai 2019. gada attiecīgās klases pasaules čempionātos, un kuru sportisti attiecīgajā disciplīnā uzrādīs labākos rezultātus. Ja kādā no kontinentālās kvalifikācijas sacensībām neviena valsts nebūs kvalificējusies, tad brīvās kvotas, neatkarīgi no kontinentālās piederības, to pašu sacensību ietvaros tiks piešķirtas nākamajai valstij, kas vēl nebūs kvalificējusies spēlēm un kuras burātājs vai burātāja attiecīgajā disciplīnā būs uzrādījis labāko rezultātu 2019. gada pasaules čempionātā.

Spēļu rīkotājvalstij Japānai tiks nodrošināts pa vienai vietai katrā disciplīnā jeb kopā 15 vietas. Japānai līdz 2020.gada 1. jūnijam ir jāapstiprina, vai piešķirtās kvotas tā izmantos.

Vēl četras vietas piešķirs Starptautiskās Olimpiskās komitejas Trīspusējās sadarbības komisija pēc nacionālo olimpisko komiteju lūgumiem. Kvotas tiks piešķirtas Laser klasēs - katrā pa divām vietām.

2020. gada Olimpiskajās spēlēs Laser Standard klasei pavisam kopā ir atvēlētas 35 vietas, Laser Radial klasei - 44 vietas, Finn klasei - 19 vietas, 470 un 49er klasei vīriešu ieskaitē - katrā 19 vietas, bet sieviešu ieskaitē - katrā pa 21 vietai, bet Nacra 17 klasē - 20 vietas. Vējdēļu RS:X klasē vīriešu ieskaitē atvēlētas 25 vietas, bet sieviešu ieskaitē - 27 vietas. Spēlēs burāšanai pavisam atvēlētas 250 laivu vietas. Katra valsts katrā disciplīnā drīkstēs pieteikt vienu laivu.

Maksimālais burātāju skaits, ko katra valsts drīkstēs pieteikt visās disciplīnās kopā, ir 15 sportisti - astoņi vīrieši un astoņas sievietes. Kopējā dalībnieku kvota visās disciplīnās ir 350 burātāju.

Kvotu apstiprināšanas process

Pēc katrām kvalifikācijas sacensībām World Sailing atlases rezultātus publicēs savā mājas lapā un informēs attiecīgo nacionālo olimpisko komiteju par valstij piešķirtajām kvotām.

Ja nacionālā olimpiskā komiteja piešķirto kvotu vietas neapstiprinās līdz kvotu apstiprināšanas termiņa beigām vai tās noraidīs, kvotas tiks pārdalītas citām valstīm.  

Brīvās vietas tiks sadalītas tās disciplīnas ietvaros, kurā valsts, kas piešķirto kvotu neapstiprināja vai noraidīja, to bija izcīnījusi. Neatkarīgi no kontinentālās piederības kvota tiks piešķirta valstij, kas vēl nav kvalificējusies spēlēm, balstoties uz 2019. gada pasaules čempionātā uzrādītajiem rezultātiem.

Jā pēc brīvo vietu pārdales vēl būs palikušas brīvas kvotas, tad tās tiks piedāvātas Laser klasēm - jebkuras vīriešu ieskaites disciplīnas brīvās kvotas vietas tiks piešķirtas Laser Standard klasei un jebkura sieviešu ieskaites disciplīnas brīvās kvotas vietas tiks piešķirtas Laser Radial klasei. Neatkarīgi no kontinentālās piederības kvota tiks piešķirta valstij, kas vēl nav kvalificējusies spēlēm, balstoties uz 2019. gada pasaules čempionātā uzrādītajiem rezultātiem.

Ja arī pēc atkārtotas brīvo vietu pārdales būs palikušas brīvas vietas, tad jebkuras vīriešu ieskaites disciplīnas kvotas vietas tiks piešķirtas RS:X klasē vīriešu ieskaitē un jebkuras sieviešu ieskaites disciplīnas kvotas - RS:X klasē sieviešu ieskaitē.

Augstāk minētajā kārtībā tiks sadalītas brīvās kvotas, no kurām būs atteikusies spēļu rīkotājvalsts, un arī, ja Starptautiskās Olimpiskās komitejas Trīspusējās komiteja savas kvotas nebūs piešķīrusi.

2020. gada Olimpiskās spēles Tokijā notiks no 24. jūlija līdz 09. augustam.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE