Friday, 25 August 2017 11:19

Latvijas burātājās pasaules čempionātu Laser Radial klasē turpinās sudraba grupā

Latvijas burātājās pasaules čempionātu Laser Radial klasē turpinās sudraba grupā Foto: ThomTouw.com Photography

Ceturtdien pasaules čempionātā Laser Radial klasē noslēdzās kvalifikācijas braucieni sieviešu ieskaitē, pēc kuriem Agija Ēlerte (Rīgas j/k) un Estere Kumpiņa (Rīgas j/k) attiecīgi ierindojās 95. un 97. vietā.

Tas abas jaunietes kvalificē otrajai (sudraba) spēka grupai, kas par medaļām necīnās. Šajā grupā sacensības turpinās arī Igaunijas Londonas Olimpisko spēļu dalībniece Anna Pohlaka un lietuviete Milda Eidukevičūte.

Zelta grupā startēs 50 jeb puse no visām dalībniecēm, kuras kvalfikācijā uzrādīja augstāko rezultātu. Šajā grupā vietu ir izcīnījusi arī Lietuvas sportiste Viktorija Andrulīte.

Kopā tika veikti astoņi kvalifikācijas braucieni.  

Līdere ir 27 punktiem ir Evi Vanakere (Beļģija), otrā ar 41 punktu ir Rio Olimpiskā čempione Marita Bouvmēstere (Nīderlande), bet trešā ar 48 punktiem Manami Doija (Japāna).

Visi rezultāti+

Finālsacensībās paredzēti četri braucieni.

Latvijas pārstāvēm šis ir otrais čempionāts pēc kārtas. No 11. līdz 18. augustam abas startēja pasaules jaunatnes čempionātā Laser Radial klasē, kas tāpat kā šīs sacensības norisinājās Medemblikā (Nīderlandē) .

Vienlaikus notiek arī pasaules čempionāts vīriešiem, kurā startē 64 dalībnieki no 27 valstīm. Latvija šajās sacensībās nav pārstāvēta. Vadībā ar 35 punktiem ir Marcins Rudavskis (Polija), otrais  ar 39 punktiem ir Maksims Mazards (Francija), bet trešais ar 49 punktiem - Zaks Litlvūds (Austrālija).

Čempionāts noslēgsies 26. augustā.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE