Monday, 21 August 2017 09:25

Latvijas burātāji pasaules jaunatnes čempionātu Laser Radial klasē noslēdz gan pirmajā simtā, gan ārpus tā

Latvijas burātāji pasaules jaunatnes čempionātu Laser Radial klasē noslēdz gan pirmajā simtā, gan ārpus tā Foto: ThomTouw.com Photography

No 11. līdz 18. augustam Medemblikā (Nīderlande) norisinājās pasaules jaunatnes čempionāts Laser Radial klasēm, kurā startēja arī trīs burātāji no Latvijas.

Sacensības sākās ar septiņiem kvalifikācijas braucieniem, pēc kuriem neviens no Latvijas burātājiem četriem finālbraucieniem spēcīgākajā grupā nekvalificējās, sacensības turpinot zemāka spēka grupās.

Meiteņu ieskaitē kopējā vērtējumā Agija Ēlerte (Rīgas jahtklubs) izcīnīja 57. vietu, bet Estere Kumpiņa (Rīgas jahtklubs), kura vienlaikus startēja U17 grupā, izcīnīja 70. vietu, kamēr U17 grupā - 14. vietu.

Apakšgrupā Ēlerte izcīnīja pārliecinošu 4. vietu (4, 10, 4, 4), tikmēr Kumpiņa, lai arī braucienos vienreiz finišēja 8. vietā un trīs reizes bija vienpadsmitā, grupā ierindojās 17. vietā.

Meiteņu ieskaitē 106 burātāju lielā flote startēja divās apakšgrupās. Katrā no tām startēja 53 dalībnieces.

 

Medaļu ieguvējas meiteņu konkurencē noskaidrojās pēdējā braucienā.

Pirms tā uz uzvaru pretendēja gan Hanna Andersone (Vācija), gan Doloresa Frasčini (Urugvaja). Neskatoties uz Frasčini pārliecinošo uzvaru un Andersones ceturto vietu izšķirošajā braucienā, uzvaru kopējā vērtējumā svinēja Vācijas pārstāve. Frasčini ar divu punktu pārsvaru ierindojās otrajā vietā. Bet pie bronzas godalgas tika ASV burātāja Šarlote Rouza.

U17 grupā uzvarēja Matilda Nikolsa (Lielbritānija), kura kopējā vērtējumā ierindojās 10. vietā.

Labāko desmitniekā ierindojās trīs Vācijas, divas Lielbritānijas pārstāves un pa vienai pārstāvei no Urugvajas, ASV, Nīderlandes, Krievijas un Polijas.

 

Puišu grupā Ēriks Zvilna (Latvijas Topper klubs) pēc kvalifikācijas braucieniem sacensības turpināja trešajā apakšgrupā, kurā izcīnīja 25. vietu, kopējā vērtējumā ierindojoties 162. vietā.

273 lielā puišu flote startēja pavisam četrās grupās. Zelta flotē startēja 69 burātāji, kamēr pārējās trijās pa 68 burātajiem katrā.

 

Puišu ieskaitē uzvaru izcīnīja Dimitris Papadimitriou (Grieķija), kurš pirms finālbraucieniem atradās ārpus labāko desmitnieka un savu labāko sniegumu parādīja tieši sacensību noslēgumā. Otrajā vietā ir Matias Dītrihs (Argentīna), trešais - Nikolas Bezī (Honkonga).

Lietuvietis Radvils Januļons izcīnīja 44. vietu, bet Airids Rutkausks - 107. vietu, Vasīlijs Šramkovs - 249. vietu.

U17 grupā uzvarēja Džošs Armits (Jaunzēlande), kurš kopējā vērtējumā ierindojās 4. vietā.

Labāko desmitniekā ierindojās divi pārstāvji no Francijas un pa vienam pārstāvim no Grieķijas, Argentīnas, Honkongas, Jaunzēlandes, Japānas, Itālijas, Šveices un Austrālijas.

Visi rezultāti+

Sacensības notika Eiselmērā Medemblikā, Nīderlandē. Tajās kopā startēja 390 jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem no 46 valstīm.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE