Saturday, 01 July 2017 10:43

FOTO: Ēlerte un Zvilna piedalās World Sailing treniņnometnē Gdaņskā

FOTO: Ēlerte un Zvilna piedalās World Sailing treniņnometnē Gdaņskā Foto: Jacek Kwiatkowski

Latvijas Laser burātāji Agija Ēlerte (Rīgas jahtklubs) un Ēriks Zvilna (Latvijas Topper klubs) Gdaņskā, Polijā, no 28. jūnija piedalās Pasaules burāšanas federācijas (World Sailing) treniņnometnē, liecina Polijas burāšanas federācijas publicētā informācija.

Ēlertei šī ir pirmā nometne World Sailing programmas ietvaros, bet Zvilnam - otrā. Pērn pavasarī Zvilna šādā nometnē piedalījās Medemblikā, Nīderlandē.

Burātājus no Latvijas nometnē pavada Rīgas jahtkluba trenere Žaklīna Litauniece, kura ir piedalījusies arī visās trijās iepriekšējās World Sailing nometnēs šīs programmas ietvaros, kurās piedalījās Latvija.

Kopā ar Latvijas jauiešiem burāšanas prasmes un tehniku uzlabo arī burātāji no Gruzijas, Lielbritānijas, Serbijas, Islandes un Polijas. 

To vada World Sailing eksperts Tims Kross (Lielbritānija), kurš 2014. gadā Rīgā Latvijas treneriem vadīja kvalifikācijas celšanas apmācības World Sailing programmas “Tehniskie kursi treneriem” ietvaros. Tāpat apmācības veic Annija Veinzīhere (Anny Weinzieher), kura pārstāvēja Poliju 2012. gada Londonas Olimpiskajās spēlēs Laser Radial klasē.

Nometne Gdaņskā noslēgsies 4. jūlijā. To rīko Gdaņskas Fiziskās audzināšanas un sporta akadēmija (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku) un Polijas burāšanas federācija (Polskim Związkiem Żeglarskim) sadarbībā ar World Sailing.

 

 

Nometne notiek World Sailing pasaules jaunatnes čempionāta burāšanā programmas jaunattīstības valstīm (Emerging Nations Programme) ietvaros. Tās mērķi ir izlīdzināt burāšanas attīstības atšķirības starp valstīmun paaugstināt burātāju savstarpējo konkurētspēju.

Pēc nometnes gan Ēlerte, gan Zvilna, kā arī Estere Kumpiņa (Rīgas jahtklubs), kura jau iepriekš ir piedalījusies šādās nometnēs, startēs Eiropas čempionātā jauniešiem Laser Radial klasē, kā arī Eiropas trofejas izcīņā jauniešiem Laser Radial klasē, kas notiks no 6. līdz 13. jūlijam Gdiņā+, Gdiņas burāšanas dienu (Volvo Gdynia Sailing Days) ietvaros.

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE