Monday, 26 June 2017 20:47

Emirates Team New Zealand pārliecinoši triumfē 35. Amerikas kausā (papildināts)

Ar stabilu un pārliecinošu sniegumu pirmdien Bermudu salās par 35. Amerikas kausa uzvarētāju ir kļuvusi Jaunzēlandes komanda Emirates Team New Zealand (ETNZ).

ETNZ uzvaru izcīnīja ar sešu punktu pārsvaru pār līdzšinējo kausa turētāju Oracle Team USA, kam cīņā par kausa paturēšanu izdevās uzvarēt tikai vienā braucienā. ETNZ tiesības cīnīties par Amerikas kausu ieguva pēc uzvaras pār Zviedrijas komandu Artemis Racing kvalifikācijas posmā.

Divkārtējā Amerikas kausa ieguvēja OTUSA uzvarēja kvalifikācijas pirmajā posmā, iegūstot vienu punkta rezervi, kas šajā reizē veiksmi nenesa. Lai arī OTUSA braucienos uzrādīju labu ātrumu, tomēr neatrada veidu, kā sasniegt stabilitāti un izvairīties gan no tehniskām, gan taktiskām kļūdām. Pēdējā sacensību braucienā pirmdien OTUSA uzvarēja startā un pie pirmās markas atradās vadībā, kur viņus pārņēma Jaunzēlandes komanda, pirmajā pavēja kursā pārņemot vadību, kuru noturēja līdz distances beigām un uzvarot ar rezultātu 7 pret 1.

Abām komandām šī bija atkalsatikšanās un remačs. 2013. gadā komandu cīņā ar viena punkta pārsvaru pārāka bija OTUSA, kas bija arī tā brīža kausa turētāja.

Līdz ar uzvaru šajās sacensībās ETNZ ir atguvusi kausu pēc četrpadsmit gadu pārtraukuma, bet ETNZ stūrmanis Pīters Bērlings ir kļuvis par jaunāko stūrmani, kuram izdevies iegūt senāko trofeju sportā.

Jaunzēlandei šīs ir piektās Amerikas kausa sacensības un trešā uzvara vispār.

Pirmo reizi jaunzēlandieši Amerikas kausu izcīnīja 1995. gadā, kad jahta Black Magic leģendārā Rasela Kūta vadībā ar rezultātu 5-0 pārspēja Amerikas kausa turētāju jahtu Young America, kuras stūrmanis bija Deniss Koners. Nākamajās sacensībās, kas notika 2000. gadā, Jaunzēlandes komanda, ar 5-0 parspējot Itālijas čelindžeri, kausu saglabāja, paturot to līdz 2003. gadam, kad ar 0-5 zaudēja Šveices čelindžerim jahtai Alinghi.

 

35. Amerikas kausa sacensību galīgie rezultāti:

Avots: Americas Cup

Video ieskats noslēdzošajā braucienā:

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE