Monday, 03 July 2017 22:40

Itālijā sākas ORC pasaules čempionāta sacensības, kam var sekot līdzi arī tiešsaistē

Itālijā sākas ORC pasaules čempionāta sacensības, kam var sekot līdzi arī tiešsaistē Foto: ORC Worlds arhīvs

Ar garās distances braucienu, kas varētu ieilgt vismaz uz 24 stundām, Triestē, Itālijā šodien (3. jūlijā) sākās Tāljūras burāšanas kongresa (ORC) pasaules čempionāts kreiserjahtām.

Pirmo reizi pēdējos 17 gados šo sacensību laikā (garajā, pirmajā posmā) komandas šķērsos trīs valstu - Itālijas, Slovēnijas un Horvārijas ūdeņus. Pārējie braucieni Triestes līcī notiks tradicionālajā pret / pa vēja distancē.

Čempionātā kopā startē 115 komandas no 19 valstīm. Flote ir sadalīta trīs ieskaites grupās - ORC A, kurā ir 17 komandas, grupā B un C, kurā katrā ir 49 komandas. Uzvarētāji tiks noteikti trīs atsevišķās ieskaites grupās.

Sacensībās ORC C grupā startē arī divas komandas no Igaunijas - no Pērnavas jahtkluba - Sugar (EST 774) un pagājušā gada ORC Eiropas čempione savā grupā jahta Katarina II (EST 646).

ORC B grupā ar Maltas karoga jahtu Hispaniola (MLT 042) sacensībās startē arī burātāju komanda no Lietuvas Sauļa Veselauska vadībā. Savukārt jahtas Technonicol (RUS 615) sastāvā kā komandas stūrmanis ir Igaunijas mačreisa speciālists Mati Seps. Jahtas pieraksta osta ir Kalevas jahtklubs.

Visas šīs jahtas startē savu grupu sacīkšu jahtu apakšgrupā.

Latvija sacensībās nav pārstāvēta.

Video tiešraidē sacensībām var sekot līdzi čempionāta mājas lapā ŠEIT+, bet GPS tiešsaistē - ŠEIT+.

Čempionāts noslēgsies 8. jūlijā.

Ofšorposmu distance:

 

Avots: orcworlds2017.com

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE