Monday, 26 June 2017 10:45

Mūsdienu Latvijas pirmā ‘divnieku’ regate pulcē lielu dalībnieku skaitu

Mūsdienu Latvijas pirmā ‘divnieku’ regate pulcē lielu dalībnieku skaitu Foto: Pilsētas jahtkluba arhīvs

Rīgas jūras līcī no 17. līdz 18. jūnijam aizvadīta pirmā mūsdienu Latvijā zināmā jūras regate komandām divu cilvēku sastāvā - “100 jūdzes divatā”, kuru rīkoja Pilsētas jahtklubs.

Sacensību pieteikums vēstīja, ka “regate ir gan izaicinājums tiem, kas vēlas pārbaudīt savus spēkus Rīgas jūras līča ūdeņos, gan iespēja piedalīties jahtām ar mazām burātāju komandām, kas citkārt ir spiestas atcelt dalību regatēs nepietiekamo kompetentu komandas biedru skaita dēļ”.

Pēc regates tās organizētāju pārstāve Sabina Plinere atzina,

“sacensību formāts sevi ir attaisnojis, un noteikti šādas regates organizēsim vēl.”

“Piedalījās gan ģimenes, gan draugi, gan arī vairāk pieredzējuši burātāji, kurus uzrunāja  tieši komandas locekļu skaita ierobežojums un iespēja  pārbaudīt pašiem savus spēkus.”

 

Foto: Pilsētas jahtkluba arhīvs

 

Sacensībās bija tiesības piedalīties jahtām, kas atbilst ceturtajai vai augstākai jūrasspējas kategorijai saskaņā ar World Sailing speciālajiem jūras burāšanas noteikumiem.

Uz katras jahtas komandā drīkstēja būt ne vairāk kā divi komandas locekļi. Katram no viņiem bija jābūt vismaz 18 gadu veciem un katram no viņiem bija jābūt atpūtas kuģu vadītāja apliecībai kategorijā ne zemākā nekā buru jahtu vadītājs piekrastes ūdeņos.

Vienlaikus sacensību nolikums pieļāva izņēmumu - uz jahtas drīkstēja būt viens dalībnieks ar buru jahtu vadītāja apliecību kategorijā ne zemākā nekā jahtu kapteinis ar stāžu ne mazāk kā pieci gadi.

Lai gan iespēja startēt regatē bija jahtām gan ar LYS, gan ORC sacensību balli, pieteikušās bija vienīgi jahtas ar LYS sacensību balli.

 

Foto: Pilsētas jahtkluba arhīvs

 

Sacensību dalībnieku vērtēšana notika grupā “jahtas līdz 10 metru garumam (LYS I grupa)” un grupā “jahtas virs 10 metru garumam (LYS II grupa)”.

Komandu gala rezultātu noteica, piemērojot laika korekcija, pamatojoties uz jahtas sacensību balli.

Sacensību distance sākotnēji bija paredzēta no Rīgas (ar startu no Vanšu tilta) līdz Skultes ostas pieņemšanas bojai, Mērsraga ostas pieņemšanas bojai ar finišu pie Rīgas pieņemšanas bojas.

Sākotnēji plānotā distance - Rīga, ar startu pie Vanšu tilta - Skultes ostas pieņemšanas boja - Mērsraga ostas pieņemšanas boja - Rīgas pieņemšanas boja lēna vēja prognozes dēļ tika saīsinātā.

Rezultātā LYS1 grupa veica maršrutu Rīga (starts pie Vanšu tilta) - Rīgas pieņemšanas  boja - Mērsraga pieņemšanas boja - Rīgas pieņemšanas boja (to apņemot) - Rīga (finišs pie Mangaļsalas). Savukārt LYS2 grupas šo maršrutu veica, neapņemot Rīgas pieņemšanas boju.

Piecu komandu ieskaitē LYS I grupā uzvarēja jahta Extra Brut (LAT577), kuras komandā bija Aleksejs Aleksejevs, kapteinis, un Arnis Ozols.

LYS II grupā arī piecu komandu ieskaitē uzvarēja jahta Filias (LAT320), kuras komandā bija Andris Treijs (kapteinis) un Kārlis Vaičus.

 

Avots: Pilsētas jahkluba Facebook lapa

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE