Wednesday, 21 June 2017 10:17

Ķīlē sākas pasaules čempionāts paraburāšanā, kurā debitēs arī Latvija

Jānis Norde distancē ar Hansa 303 World Sailing PDP nometnes laikā Jānis Norde distancē ar Hansa 303 World Sailing PDP nometnes laikā Foto: Para World Sailing

Šodien Ķīlē sākas pasaules čempionāts paraburāšanā, kurā, startējot divās laivu klasēs, debitēs arī Latvija.

Jaunais burātājs Jānis Norde, kurš no 17. līdz 19. jūnijam Ķīlē piedalījās World Sailing nometnē, startēs Hansa 303 jahtu klasē.

Savukārt Jānis Lakstīgala, kurš iepriekš ir burājis Mikro jahtu klasē, piedaloties arī starptautiskās sacensībās, startēs sarežģītajā un konkurences ziņā ļoti spēcīgajā 2.4 mR Norlin OD klasē.

Abiem Latvijas burātājiem šī būs debija paralimpiskajās laivu klasēs.

Sacensības notiks no 21. līdz 25. jūnijam divās laivu klasēs un trīs ieskaites grupās - 2.4mR Norlin OD, Hansa 303 vīriešu ieskaitē un Hansa 303 sieviešu ieskaitē, kurās pavisam startēs 88 burātāji no 39 valstīm un pieciem kontinentiem.

Vissīvākā konkurence gaidāma 2.4mR klasē, kurā sacensībām ir reģistrējušies 45 burātāji no 27 valstīm+, ieskaitot Sidnejas Paralimpisko čempionu Heiko Kroegeru (Vācija), kurš mēģinās noturēt savu čempiona titulu, Demjenu Sežuī (Francija), kurš ir divkārtējs, arī Rio Paralimpiskais čempions, Bjornaru Erikstadu (Norvēģija), Džekiju Geju (Kanāda) un Metjū Bagu (Austrālija). Tāpat sacensībām ir reģistrējies arī vienīgais Igaunijas paraburātājs Anre Nomme.

Hansa 303 vīriešu ieskaitē ir reģistrējušies 31 burātājs no 26 valstīm+. Tā kā šī ir jauna World Sailing paraburāšanas sacensību klase, pirmais pasaules čempions tiks noteikts šajās sacensībās.

Sacensībās pavisam ir paredzēti desmit braucieni. Lai tās tiktu ieskaitītas ir nepieciešami vismaz pieci realizēti braucieni.

Pasaules čempionāts praburāšanā notiek slavenās Ķīles burāšanas nedēļas ietvaros. 

 

 

 

 

1 komentārs

  • Bauskeniece Sunday, 25 June 2017 14:34 Bauskeniece

    Turam iikskus .lai veicas , gaidam majaas ar panakumiem .

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE