Saturday, 29 August 2015 19:57

Oracle Team USA uzvar dienas braucienos, bet Land Rover BAR joprojām vadībā kopvērtējumā

Oracle Team USA uzvar dienas braucienos, bet Land Rover BAR joprojām vadībā kopvērtējumā Foto: sintija sīmane / buratajiem.lv

Neatstājot ne mazākās iespējas pretiniekiem, Amerikas kausa pasaules sēriju otrā posma pirmajos divos braucienos sestdien Gēteborgā ar komfortablu pārsvaru uzvarēja patreizējie kausa turētāji Oracle Team USA.

Džimmija Spithila vadītā amerikāņu komanda bija ātrākā gan finišā, gan pie vairums distances marku. Iegūtie 20 punkti komandu četru braucienu kopsummā pasaules sēriju kopvērtējumā pārvirza uz otro vietu, no līderiem, Land Rover BAR, šķirot tikai par vienu punktu.

Land Rover BAR, otrajā braucienā deguna priekšā noceļot braucienu Jaunzēlandes komandai Emirates Team New Zealand, abos dienas braucienos līdz ar to bija otrā ātrākā, iegūstot 18 punktus.

“Oracle burāja patiešām labi, viņiem bija lieliski starti un viss nospēlēja par labu viņiem”, pēc braucieniem atzina Land Rover BAR kapteinis Einslijs. “Mums vajadzēja nedaudz pacīnīties, bet esmu patiešām priecīgs par to, kā puiši šodien cīnījās.”

No otrās vietas uz trešo vietu kopvērtējumā ir noslīdējusi Emirates Team New Zealand, kas abos dienas braucienos uzrādīja trešo labāko laiku.

Vēl viena neveiksmīga diena izvērtās Artemis Racing komandai, kas pirmā braucienā uzskrēja uz zemūdens klintīm, sabojājot katamarāna zemūdens spārnus. Lai arī otrajā braucienā komanda startēja, tomēr to aizvadīja ar nepilnu jaudu.

Sacensības turpināsies rīt ar pēdējiem diviem braucieniem, kas komandām dos dubultos punktus.

 

Louis Vuitton America's Cup World Series rezultāti kopvērtējumā pēc četriem braucieniem:

1. Land Rover BAR (kapteinis Bens Einslijs) - 37 (punkti)

2. ORACLE TEAM USA (Džimmijs Spithils) - 36

3. Emirates Team New Zealand (Pīters Bērlings) - 34

4. Softbank Team Japan (Dīns Bārkers) - 26

5. Groupama Team France (Frenks Kamass) - 24

6. Artemis Racing (Neitans Outeridžs) - 23