Wednesday, 26 August 2015 03:52

Līdz Amerikas kausa pasaules sēriju otrajam posmam viena diena

Līdz Amerikas kausa pasaules sēriju otrajam posmam viena diena Foto: sintija sīmane / buratajiem.lv

Louis Vuitton Amerikas kausa izcīņas pasaules sērijas (Louis Vuitton America's Cup World Series) šonedēļ turpināsies ar otro, Gēteborgas posmu.

Sacensības notiks 30. un 31. augustā. Pirmā starta sākums plkst. 15:30 pēc Latvijas laika.

27. augustā būs Tech Day, kad AC45F's katamarāni tiks nolaisti ūdenī un komandas gatavosies sacīkstēm. 28. augustā ir oficiālā treniņdiena Langedrāgā (Långedrag), kas būs arī sacensību norises vieta. Sacensību ciemats būs izvietots 50 000 km2 lielajā Frīhāmnenā (Frihamnen).

 

 

 

Kopā ir plānoti četri sacensību braucieni. Uzvarēs komanda ar labāko kopējo rezulātu (lielāko punktu skaitu) braucienos.

"Pirmajā pasākumā iepriekšējā mēnesī Portsmutā Bens Enslijs bija pārliecinoši labāks par pārējiem un bija pelnījis uzvarēt. Arī Pīters Bērlings bija iespaidīgs savā pirmajā startā ar Emirates Team New Zealand", norādīja Amerikas kausa pasākuma organizācijas (America's Cup Event Authority) izpilddirektors Rasels Kuts. "Tomēr esmu pārliecināts, ka pārējās komandas centīsies sniegumu uzlabot, tāpat kā Artemis, kura komandā ir daudz Olimpisko čempionu. Viņi noteikti ir talantīgi un viņi noteikti centīsies pēc labāka rezultāta savas auditorijas priekšā Gēteborgā".

Šogad kopumā ir plānoti trīs pasaules sēriju posmi. Pirmais notika Portsmutā (Lielbritānijā) no 23. līdz 26. jūlijam. Nākamais un vienlaikus šogad noslēdzošais posms notiks Hamiltonā, Bermudu salās. 2016. gadā ir paredzēti četri līdz seši pasaules sēriju posmi.  Galvenās sacīkstes - 35. Amerikas kauss notiks Bermudu salās 2017. gada vasarā.

 

Louis Vuitton America's Cup World Series rezultāti pēc pirmā posma:

1. Land Rover BAR (kapteinis Bens Einslijs) - 19 (punkti)

2. Emirates Team New Zealand (Pīters Bērlings) - 18

3. ORACLE TEAM USA (Džimmijs Spithils) - 16

4. Groupama Team France (Frenks Kamass) - 13

5. Softbank Team Japan (Dīns Bārkers) - 13

6. Artemis Racing (Neitans Outeridžs) - 11VIDEO