Monday, 02 September 2013 00:19

Sācies Red Bull Youth America's Cup

Vakar, 1.septembrī, sākās "Red Bull Youth America's Cup", kas notiek kā "fleet racing" - visas 10 komandas no 8 valstīm sacenšas vienlaicīgi. Šodien (šovakar pēc Latvijas laika) nākamie divi braucieni. Tā pa diviem līdz pat 4.septembrim. Kopā pavisam ir paredzēti 8 braucieni.

Pirmos divus braucienus vakar neko daudz redzēt neizdevās, tāpēc šodien, tā teikt, būs otrais piegājiens.

Bet pirmais iespaids par katamarāniem (un šie ir tikai mazie - AC 45), kas nav darbībā, - nepamanīti tie nepaliek. 45 ft garie kaķi ar 70.5 ft augsto mastu ir redzami no krietna attāluma un uz balto jahtu fona izceļas ar savu krāsainību.

Par pašiem braucieniem. Pēc pirmās dienas kopsavilkums ir šāds.

Pēc pirmajiem diviem līderos ar 16 punktiem ir jaunzēlandieši  - "NZ Sailing Team", kas pirmo braucienu veica kā otrie, bet otro - finišēja ceturtie.

Punktu ziņā vietu sadalījums ir blīvs. Sesto vietu no līderiem šķir tikai trīs punkti. 

Otrajā - francūži "Next World Energy",kam 15 punkti. Pēc pirmā brauciena viņi bija 4 -ie, bet pēc otrā pakāpās uz trešo.

Trešie - otrā jaunzēlandiešu komanda "Full Metal Jacket Racing" ar 14 punktiem. Ar vienādu punktu skaitu viņiem uz pēdām min "Swedish Youth Challenge" (R1 - 6ie, R2 - 2ie) un "American Youth Sailing Force" (R1 - 1ie, R2 - 7ie).

Komandas šodien veiks Race 3 unn Race 4, pēc kuriem jau skaidrāk iezīmēsies galvenie favorīti uz uzvaru.

Dienas pirmais brauciens sākas ap plskt.11:10 pēc vietējā laika (kas ir ap 21:10 pēc Latvijas laika), otrais - ap plkst.11:55. Katra brauciena plānotais ilgums ir 25 minūtes, kurā komandām ir jāiekļaujas, lai braucienu ieskaitītu.

Pēdējais brauciens beidzas ap plkst. 12:20 (22:20 LR laiks), pēc kā ceru ieraudzīt treniņbraucienā "Emirates Team New Zealand", kas plāno šodien iziet uz ūdens.

Šodien tiek prognozēts vējš ap 16-18 mezgliem, kas ir normas robežās (maksimāli pieļaujamais vēja stiprums AC45 RBYAC sacīkstēs ir 18 mezgli).

Lai nokļūtu uz sacīkšu vietu jādodas uz salīdzinoši (ar America's Park, kaut te uzreiz ir vietā teikt, ka ļoti daudzas vietas šeit principā atrods "walkable" distances attālumā un ceļā pavadīto laiku kompensē redzamie skati) attālo America'c Cup Village. Tas ir ierīkots SF rajonā ar nosaukumu "Marina" un atrodas "Marina Green". Marina rajonā atrodas vairāki jahtklubi, tai skaitā arī elitārais "Snt.Francis Yacht Club" (par kuru nedaudz pastāstīšu atseviķi vēlāk).

Pēc dienas sacīkstēm AC Village un AC Park notiek arī dažādas aktivitātes apmeklētājiem. Piemēram, vakar, notika AC Open Sup (padlingā), kurā piedalījās arī "Oracle Team USA" kapteinis Jimmy Spithill un komandas grinder Shannon Falcon.

RBYAC sacīkstes tiešraidē var vērot šeit: http://www.youtube.com/user/AmericasCup

Pirmās dienas kopsavilkumu var apskatīt šeit: http://www.youtube.com/watch?v=GrLqMsJSwBQ&feature=c4-overview&list=UU0gzXt1Ms4WVQ7tyGgjTmqA

 

Red Bull Youth America’s Cup – Provisional Results

NZL Sailing Team with ETNZ (NZL)… 2 – 4 – 16 points 

Next World Energy (FRA)… 4 – 3 – 15 points 

Full Metal Jacket Racing (NZL)… 7 – 1 – 14 points 

Swedish Youth Challenge (SWE)… 6 – 2 – 14 points 

American Youth Sailing Force (USA)… 1 – 7 – 14 points 

ROFF/Cascais Sailing Team (POR)… 3 – 6 – 13 points 

Team TILT (SUI)… 8 – 5 – 9 points All In Racing (GER)… 5 – 8 – 9 points 

USA45 Racing (USA)… 9 – 9 – 4 points 

Objective Australia (AUS)… 10 – 10 – 2 points