Thursday, 05 September 2013 23:02

Jaunzēlandieši pārliecinoši uzvar pirmajā Red Bull Youth America's Cup

Pēc četrām intensīvām sacīkšu dienām par pirmo „Red Bull Youth America's Cup” uzvarētāju trešdien Sanfrancisko kļuva "NZL Sailing Team with Emirates Team", aiz sevis atstājot sīvāko konkurentu  tautiešus "Full Metal Jacket Racing" un "ROFF/Cascais Sailing Team" no Portugāles.

Uzvarētāji tika noskaidroti pēc 7 braucieniem astoņu vietā. Pēdējo, braucienu, kas dotu dubultpunktus, atcēla stiprā vēja dēļ Sanfrancisko līcī.

„NZL Sailing Team”, kurus atbalsta Amerikas kausa čelindžers „Emirates Team New Zealand”, vadībā izvirzījās jau pēc pirmajām divām sacīkšu dienām, bet kritisko 11 punktu pārsvaru ieguva priekšpēdējā sacīkšu dienā, kad vinnēja abos dienas braucienos. Kapteiņa Pītera Bērlinga komanda bija vienīgā, kam izdevās kādā no braucieniem uzvarēt divreiz.

Neskatoties uz nopelnīto sodu pēdējās dienas pirmajā un vienīgājā braucienā, papildus iegūstot vēl viena punkta pārsvaru, kopvērtējumā svinēja pārliecinošu uzvaru.

„Ir pārsteidzoši patiesībā uzvarēt”, norāda „NZL Sailing Team” kapteinis Pīters Bērlings. „Sacīkšu laikā mēs progresējām. Ir pārsteidzoši uzvarēt un jūtamies pazemīgi to paveikt zem „Emirates Team New Zealand” karoga.”

Savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji noskaidrojās tikai pēdējā braucienā.

Galveno pretendentu uz otro vietu – Viljama Tillera „Full Metal Jacket Racing” no Jaunzēlandes un Maika Meningera „American Youth Sailing Force” duelī, kas pēdējo braucienu sāka no vienādas punktu pozīcijas – 39, spēcīgāki izrādījās jaunzēlandieši, kuri pēdējā braucienā finišēja piektie. Kopvērtējumā viņi ar 45 punktiem ierindojoties 2.vietā. Amerikāņi, kam pēdējās sacīkšu dienās pārāk labi neveicās, pēdējā braucienā, iegūstot vien trīs punktus un astoto vietu, kopvērtējumā nokritās uz 5.vietu.  

„Tas bija satriecošs ceļojums un domāju, ka komanda ir ļoti progresējusi, bet joprojām ir pēc kā tiekties, lai noķertu Pīta komandu [NZL Sailing Team], kas bija ļoti, ļoti stipri un dominēja”, saka „Full Metal Jacket Racing” kapteinis Vills Tillers. „Ļoti daudz bija jāpadara melnā darba, lai nokļūtu šajā vietā. Mums visiem bija jāsavācas, jābūt pašpietiekamiem. Tāpēc esam ļoti lepni nokļūt tik tuvu virsotnei”.

Trešās vietas ieguvēji Portugāles komanda Bernardo Fretasa vadībā, kas pirms pēdējā brauciena atradās 5.vietā, pēdējā braucienā finišēja otrie, iegūstot tik nepieciešamos punktus, lai noslēgtu podiumu.

„Esam ļoti laimīgi. Šī mums bija lieliska iespēja un esam ļoti lepni parādīt, ka arī Portugālē ir augstākā līmeņa burātāji”, teica komandas kapteinis Antonio Mello.

Savukārt dienas brauciena uzvarētājs, Šveices komanda „Team Tilt”, kopvērtējumā ieņēma 4.vietu, no portugāļiem atpaliekot tikai par vienu punktu. Bet Zviedrijas komanda „Swedish Youth Challenge” („Artemis Racing” atbalstīta komanda), kas trīs dienas diezgan stabili turējās līderpozīcijās un kurus pirms pēdējā brauciena no tuvākajiem konkurentiem uz podiuma vietām šķīra vien 1 punkts, sacīkstes tomēr noslēdza 6.vietā.

RBYAC ir valstu komandu sacīkstes jauniešiem vecumā no 19-24 gadiem. Pirmajās RBYAC sacīkstēs piedalījās 10 komandas no 8 valstīm. Katrā komandā sacentās 6 burātāji. Piecas komandsa tika izvēlētas pēc atlases šā gada februārī, bet pārējās piecas nodrošināja Amerikas kausa World  Series, kas notika no 2011.-2013.gadam, dalībkomandas.

VIDEO: pēdējās sacīkšu dienas kopsavilkums un intervijas 

Red Bull Youth America’s Cup – rezultāti kopvērtējumā

Vieta kopvērtējumā / komanda / vietu sadalījums braucienos (7os) / kopējais iegūtais punktu skaits


1.
NZL Sailing Team with Emirates Team New Zealand (NZL) 2-RDG-7-3-1-1-4 – 57 points
2. Full Metal Jacket Racing (NZL) 7-1-4-6-6-3-5 – 45 points
3. ROFF/Cascais Sailing Team (POR) 3-6-1-8-8-5-2 – 44 points

4. Team TILT (SUI) 8-5-2-2-9-7-1 – 43 points

5. American Youth Sailing Force (USA) 1-7-3-5-7-4-8 – 42 points
6. Swedish Youth Challenge (SWE) 6-2-9-1-4-6-10 – 39 points
7. Objective Australia (AUS) RDG-10-6-10-2-3 – 38 points
8. Next World Energy (FRA) 4-4-8-4-5-9-6 – 37 points
9. All In Racing (GER) 5-8-5-9-3-8-9 – 30 points
10. USA45 Racing (USA) 9-9-10-7-10-10-7 – 15 points
(RDG = redress awarded by International Jury)

Media