Thursday, 29 August 2013 07:01

Līdz "Red Bull Youth America’s Cup” vairs tikai dažas dienas

Pirmo reizi Amerikas kausa vēsturē iespēja sacensties šajās elitārajās burāšanas sacīkstēs, apliecināt savas spējas un parādīt savas prasmes tiek dota arī jauniešiem. Jau svētdien, 1.septembrī, 60 burātāju vecumā no 19 - 24 gadiem, pārstāvot 10 komandas no 8 valstīm stāsies uz starta līnijas, lai cīnītos par pirmo “Red Bull Youth America’s Cup” (RBYAC). 

Komandas sacīkstēm tika atlasītas gada sākumā, bet treniņi uz viena dizaina AC45 katamarāniem (13.45 m), ar ko tās startēs sacīkstēs, sākās augusta sākumā. Lai gan katamarāns paredzēts 5 cilvēku komandai, sakarā ar  katamarāna  tehnisko specifiku  un sarežģītību RBYAC laikā ar katamarānu burās 6 jaunieši.

Piecas RBYAC jauniešu komandas nodrošina ”34. Amerikas kausa” komandas - “Oracle Team USA” (divas), “Emirates Team New Zealand”, ‘Artemis Racing” un “Energy Team”. Pārējās piecas tika atlasītas intensīvā un gan morāli, gan fiziski grūtā divu nedēļu atlases procesā, kurā tika vērtētas gan burāšanas prasmes (kas veidoja 60% no gala vērtējuma), gan vispārējais profesionālisms uz ūdens un krastā, un fiziskā sagatavotība.

Par brīvajām piecām vietām dalībai sacīkstēs cīnījās 12 komandas no 11 valstīm, no kurām tika izvēlētas komandas no Austrālijas, Jaunzēlandes, Vācijas, Šveices un Portugāles. Tās pievienojās komandām no ASV (divas), Zviedrijas, Jaunzēlandes un Francijas.

Komandas atlasīja un līdz sacīkstēm trenē divi “Extreme Sailing Series” sacīkšu burātāji - divkārtējais Olimpisko spēļu zelta medaļas ieguvējs “Tornado” katamarānu klasē, austrietis Romāns Hagara (Roman Hagara) un viņa tautietis, “Red Bull Youth America’s Cup” Sporta direktors Hans Pīters Štainahers (Hans-Peter Steinacher).

“Vienmēr esam teikuši, ka meklējam labākos no labākajiem”, pēc komandu atlases norādīja Štainahers. “Un tas ir tas, kas mums tagad ir atlasīts. Ticu, ka katra no šīm komandām [piecām atlasītajām] ir spējīga uzvarēt septembrī”.

Jauniešu treneris Hagara norāda, ka jaunie puiši [treniņos] mācās to, kā ir piedalīties augstākā līmeņa sporta sacīkstēs. “Tās nav tikai burāšanas prasmes, kas ir iesaistītas, bet arī fitness, uzturs, tas, kā viņi [sportisti] veido attiecības ar medijiem, kāds ir viņu ieguldījums un komandas darbs”.

VIDEO: paziņojums par RBYAC organizēšanu

VIDEO: komandu atlases process

VIDEO: komandas darbībā (video no borta)

RBYAC sacīkstes norisināsies četras dienas no 1.- 4.septembrim. Katras dienas pirmais starts tiks dots plkst.11:00 pēc vietējā laika. Katru dienu plānoti divi braucieni pa 25 minūtēm katrs. Katrā braucienā komandām jāveic 5 posmu distance ar finiša līniju pie Zelta vārtu tilta jahtkluba.

Sacīkstes tiks translētas tiešraidē un tām varēs sekot līdzi ŠEIT .

 

\\\\\\  RED BULL YOUTH AMERICA'S CUP KOMANDAS /////

 

AUSTRĀLIJA - Objective Australia (1)

Jahtklubs: Royal Prince Alfred Yacht Club

Kapteinis: Jason Waterhouse (21, Ņūporta, Austrālija)

 

FRANCIJA - Next World Energy (2)

Jahtklubs: Yacht Club de France

Kapteinis: Arthur Ponroy (23, Lille, Francija)

 

VĀCIJA - All In Racing (1)

Jahtklubs:Bootshaus 20

Kapteinis: Arthur  Erik Heil (23, Ķīle, Vācija)

 

JAUNZĒLANDE - NZL Sailing Team with Emirates Team New Zealand (2)

Jahtklubs: Yachting New Zealand

Kapteinis: Peter Burling (22, Oklenda, Jaunzēlande)

 

JAUNZĒLANDE - Full Metal Jacket Racing (1)

Jahtklubs: Royal New Zealand Yacht Squadron

Kapteinis: William Tiller (23, Oklenda, Jaunzēlande)

 

PORTUGĀLE - ROFF/Cascais Sailing Team (1)

Jahtklubs: Naval Club of Cascais

Kapteinis: Bernardo Freitas (22, Kaskaiša, Portugāle)

 

ZVIEDRIJA - Swedish Youth Challenge (2)

Jahtklubs: KSSS (Royal Swedish Yacht Club)

Kapteinis: Charlie Ekberg (23, Stokholma, Zviedrija)

 

ŠVEICE - Team Tilt (1)

Jahtklubs: Société Nautique de Genève (SNG)

Kapteinis: Lucien Cujean (23, Versuā, Šveiced)

 

ASV - American Youth Sailing Force (2)

Jahtklubs: Richmond Yacht Club

Kapteinis: Mike Menninger (24, Ņūportbīča, Kalifornija)

 

ASV - USA45 Racing (2)

Jahtklubs: San Diego Yacht Club

Kapteinis: Charlie Buckingham (23, Ņūportbīča, Kalifornija)

Piezīmes: (1) komandas, kuras tika atlasītas “Red Bull Youth America’s Cup Selection Series” laikā  (2) komandas, kuras piedalās through America’s Cup World Series team

Media