Wednesday, 15 May 2013 11:00

Amerikas Kausa izcīņas sacīkstes šogad notiks kā plānotas

“Amerikas Kausa” izcīņas sacīkstes šovasar netiek atcelas un visticamāk tajās piedalīsies visas četras komandas, otrdien notikušajā “Amerikas Kausa” izcīņas sacīkšu preses konferencē Sanfrancisko apstiprināja organizatori. Šaubas par "Amerikas  Kausa" turpināšanu radās pēc 9.maijā notikušās traģēdijas, kad treniņbrauciena laikā apgāzās "Artemis Racing" katamarāns un bojā gāja viens no komandas, brits Endrjū Simpsons.

Kā norādīja "Golden Gate Yacht Club" vicekomodors Toms Ehmans, komandu kopējās sanāksmes laikā, kas notika pirms preses konferences, valdījusi netipiski koleģiāla gaisotne un neviens neizteica vēlmi sacīkstes atlikt vai atcel. Ehmans informēja, ka visticamāk arī "Artemis Racing" turpinās sacīkstes, bet piebilda, ka tas nav pilnīgi droši zināms, tomēr esot pamats ticēt, ka sacīkstēs piedalīsies visas komandas.

Savu atbalstu pasākuma norisei izteica arī Sanfrancisko krasta apsardze, kam jāizsniedz atļauja sacīkšu norisei.

"Amerikas Kausa" sacīkšu direktors, austrālietis Jans Marijs nosauca arī neatkarīgās negadījuma izmeklēšanas grupas speciālistu vārdus, kuri Marija vadībā pārbaudīs AC72 jahtu treniņu un sacensību aspektus AC34 sacīkstēs.  

Izmeklēšanas grupā būs Sallija Lindseja Honeha (ASV), pieredzējusi okeānu burātāja un ASV burāšanas komitejas "Drošība jūrā" pārstāve; Džons Kreigs (ASV), AC34 galvenais sacīkšu inspektors; Čaks Hovlijs (ASV), pieredzējis tālburātājs un ASV burāšanas komitejas "Drošība jūrā" priekšsēdētājs; Vincents Lauriots - Prevosts (FRA), Francijas daudzkorpusu jahtu kompānijas "Van Peteghem Lauriot - Prevost" (VPLP) līdzdibinātājs un Džims Fārmers QC (Jaunzēlande), pieredzējis burātājs un juridiskais eksperts. 

Kā norādīja Marijs, izmeklēšanas grupa sadarbosies arī ar ASV Krasta apsardzi un Sanfrancisko policiu. Šo izmeklēšanu atbalsta arī visas iesaistītās komandas.

Marijs informēja, ka tiks skatīti daudz dažādi jautājumi, ieskaitot sacīkšu formātu un kursu, kurā jahtas sacenšas; laikus, kuros tiek burāts un laikapstākļus, kādos burā, kā arī dažādus ar dizainu saistītus jautājumus.

"Tas, ko mēs pētīsim, nav skaidri definēts un nav noteikts arī cilvēku loks, ar kuriem runāt", norādīja Marijs. "Mēs neveicam "kāpēc" vai vainas noskaidrošanas izmeklēšanu, mēs vēlamies iet uz priekšu."

Konferences laikā netika sniegta informācijas par "Artemis Racing" negadījuma apstākļiem. Izmeklēšanu veic policija un kā norādīts 11.maija komandas “Artemis Racing” mājas lapā jebkāda veida secinājumi par notikumiem, kas noveda pie katamarāna apgāšanās un traģiskās “Artemis Racing” komandas locekļa bojāejas, ir uzskatāmi par spekulācijām.

Marijs informēja, ka AC72 jahtas attiecībā uz to izpildījumu pārsniedza visas prognozes un šobrīd ir nepieciešams pārskatīt to, kā "tikt galā ar to neiedomājamo ātrumu". "Tas, kas mums jādara, ir jāspēj kontrolēt prognozes attiecībā uz kritisko izpildījuma robežu un jebkurā gadījumā jāņem vērā dalībnieku drošību" turpināja sacīkšu direktors. 

AC72 katamarāni var attīstīt ātrumu līdz 45 mezgliem (50 m/h), kas dažbrīd ir divreiz ātrāk par vēja ātrumu. Maksimāli pieļaujamais vēja stiprums burāšanai ar šiem katamarāniem ir līdz 30 mezgliem.

Preses konferences laikā netika norādīts, kad konkrēti izmeklēšanas rezultāti varētu tikt paziņoti. Bet, ņemot vērā laiku līdz sacīkstēm, rezultātus varētu sagaidīt divu nedēļu laikā.

"Laiks ir būtisks, bet mēs nevēlamies pakļauties tā spiedienam", sacīja Marijs. "Mūsu prioritāte ir sacīkšu dalībnieku drošība. Mūs sagaida milzum daudz darba. Es nevēlētos nolikt termiņus šai izmeklēšanai, bet ceru, ka tuvāko divu nedēļu laikā mums jau būs kaut kas zināms".

Attiecībā uz to, kad komandas varētu atsākt treniņus uz ūdens, Marijs norādīja, ka tas varētu notikt jau šo ceturtdien.

Video: preses konferences atkārtojums

Media