Monday, 01 February 2010 00:00

33. America's Cup tuvojas

Ir palikusi tieši viena nedēļa līdz 33. Amerikas Cup, kas notiks Valensijā, Spānijā. Šī burāšanas pasaules svarīgākā kausa izcīņa tiek organizēta divos braucienos (8. un 10 . februāri) ar iespējamu papildus braucienu 12. februārī. Dalībnieki ir tikai divi.

Oracle šefs, amerikānis un pasaules 5. bagātākais cilvēks Larijs Elisons un Ernesto Bertarelli, pasaules 53. bagātākais cilvēks no Šveices. BMW Oracle Racing pret ALINGHI V. Golden Gate Yacht Club pret Société Nautique de Genève. Milzu trimarāns pret milzu katamarānu.

Neieslīgstot komentāros par Amerikas Cup vēsturi un kausa nozīmību, šeit gribēju tikai apkopot pāris lietas, kuras katram Amerikas Cup interesentam varētu būt nozīmīgas.

Lai gan Americas Cup vārds pēdējo mēnešu laikā visvairāk ir izsakanējis tiesas zālēs, kur dalībnieki ir tiesājušies par visu - par regates laiku, vietu, vēja stipruma mērītājiem, viļņu augstumu, buru izcelsmi utt. un vēl plānotiem tiesas darbiem pēc regates, pagaidām viss liecina, ka regate tomēr notiks šajos augstākminētajos datumos. Bet vai Americas Cup kauss tiešām tiks izcīnīts burājot, par to šoreiz pārliecības nevienam nav.

Informācija par regati http://www.cupinfo.com/index.htm

Regates norise Interentā http://33rd.americascup.com/en/

Video: Alinghi V un BMW Oracle Racing

CNN reportiere Shirley Robertson pagaidām kā vienīgais cilvēks pasaulē ir burājusi uz abām jahtām.


 

Media