Friday, 20 March 2015 16:45

Jūrniecības nozares notikumu TOP 10 - 2014

Šā gada sākumā, jau trešo gadu pēc kārtas, Latvijas Jūras administrācija, piedaloties ieinteresētajiem citu jūrniecības uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem, apkopoja pagājušā gada Jūrniecības notikumu TOP 10.

Arī par 2014. gadu, tāpat kā par 2012. un 2013.gadu, vienā „topā” tika mēģināts apkopot svarīgākos notikumus gan pasaulē, gan Latvijā. Taču acīm redzot notikumi pasaulē Latvijas jūrniecības nozari pērn ietekmējuši salīdzinoši maz, gandrīz neviens no tiem „topā” neieguva vairāk par vienu punktu. Vienīgais izņēmums ir Baltijas reģiona notikums – sašķidrinātās gāzes termināļa kuģis Klaipēdas ostā.

Izvērtējot „topam” iesniegtos notikumus, 2014.gadu varētu nodēvēt par jubileju gadu, jo gandrīz katrs atbilžu iesniedzējs pieminējis Latvijas jūrniecības izglītības 225 gadus, Ainažu Jūrskolas 150 gadu jubileju, Latvijas Jūras akadēmijas 25. un Latvijas Jūras administrācijas 20. dzimšanas dienu. Tādēļ topā visas šīs jubilejas tiek „apvienotas” un pārliecinoši ieņem 1.vietu.

Pārējie notikumi ieguvuši krietni mazāk balsu.

Arī 2013.gada „topa” notikums numur viens krietni apsteidz „konkurentus”, un tas bija MLC konvencijas spēkā stāšanās 2013. gada 20. augustā

 

2014. gada Jūrniecības nozares notikumu TOP 10

  1. Jūrniecības izglītības, Ainažu Jūrskolas muzeja, Jūras akadēmijas un Jūras administrācijas jubilejas.
  2. Baltijas jūras valstu Hidrogrāfijas komisijas 19.konference Latvijā, kurā piedalījās arī Starptautiskās Hidrogrāfijas organizācijas (IHO) vadītājs.
  3. Klaipēdā ieradies sašķidrinātās gāzes termināļa kuģis „Independence”, un ekspluatācijā nodots jaunais sašķidrinātās gāzes terminālis.
  4. Latvijas Jūras administrācijas Jūrnieku reģistra veiktais pētījums par situāciju jūrniecības nozares izglītībā.
  5. Uzsākta jaunas jūrniecības izglītības koncepcijas izstrāde.
  6. Latvijas Jūras administrācijas iegādājusies jaunu kuteri hidrogrāfijas darbu veikšanai.
  7. Trīszvaigžņu ordenis kapteinim Antonam Ikauniekam – tiek uzsvērts, ka šāda apbalvojuma piešķiršanā jūrniecības nozarē ir rets, tāpēc nozīmīgs notikums.
  8. Pieņemti un stājušies spēkā grozījumi Jūras kodeksā, ar kuriem Jūras kodeksa „G” sadaļa  Jūrnieki izteikta jaunā redakcijā.
  9. Latvijas Jūras administrācija iegādājusies elektromobili – pirmo šādu nākotnes transporta līdzekli nozarē.
  10. Žurnāls Jūrnieks sāk iznākt jaunā, vēl apjomīgākā formātā.

 

Avots: Latvijas jūras administrācija

6 komentāri

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE