Saturday, 27 April 2019 15:14

IVN ziņojumā Jelgavā izbūvējamā tilta ietekmes izvērtējums uz jahtu tūrismu nav veikts

IVN ziņojumā Jelgavā izbūvējamā tilta ietekmes izvērtējums uz jahtu tūrismu nav veikts Foto: publicitātes foto

Ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) ziņojumā par transporta pārvada (tilta) izbūves pār Lielupi un Driksas upi ietekmes izvērtēšana uz jahtu tūrismu ir veikta pavirši un ne pēc būtības, norāda burāšanas nozares pārzinātāja Sintija Sīmane.

Lai arī ziņojumā ir iekļauts atsevišķs punkts “3.8.2. Iespējamā ietekme uz jahtu tūrismu”, tajā izbūvējamā tilta ietekme uz jahtu tūrismu nav vērtēta vispār.

Lai šāds vērtējums būtu, IVN ziņojumā būtu bijis jābūt, piemēram, vismaz esošās situācijas atspoguļojumam par buru laivu pārgājieniem - atpūtas vai sporta uz Jelgavu no citas pilsētas, ciema vai pat valsts, vai no citas ģeogrāfiskās atrašanās vietas uz Jelgavu līdz, piemēram, Jelgavas jahtklubam. Taču šāda vērtējuma IVN ziņojumā nav.

Nav ņemts vērā arī buru laivu pārgājienu pieauguma potenciāls.

Ziņojumā ir sniegti vienīgi statistikas dati par Jelgavas jahtklubu - tā dibināšanas, atjaunošanas datumu, biedru skaitu, jahtu skaitu u.tml., kā arī tā piedāvātajiem pakalpojumiem. Turklāt šī informācija ir iegūta vienīgi no publiski pieejamās infomācijas, proti, no Jelgavas jahtkluba tīmekļvietnes.

Savukārt burāšanai nepieciešamā tilta gabarīta augstuma izvērtējums ir balstīts vienīgi uz Jelgavas jahtkluba sniegto informāciju. Ziņojumā ir norādīts:

“Saskaņā ar skiču variantos sniegto informāciju pēc Jelgavas Jahtkluba informācijas, jahtu burāšanai būtu nepieciešams zem tilta gabarīts 14 m, kas kopā ar iespējamo tilta konstrukcijas biezumu varētu sasniegt orientējošu brauktuves atzīmi 17,0 m.

Savukārt izbūvējamā tilta augstākā vieta, kas paredzēta virs Lielupes, sasniedzot brauktuves atzīmi – 10,70 m, kas 1. un 2. tilta alternatīvas gadījumā nodrošina orientējošu gabarītu zem tilta – 7,0 m, ja konstrukcijas biezums nepārsniedz 3,0 m. Tilta 3. alternatīvai zem tilta iespējams nodrošināt gabarītu – 9,0 m, ja konstrukcijas biezums nepārsniedz 1,50 m.”

No minētā IVN ziņojuma sagatavotāji SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” ir izdarījuši secinājumu, ka

“[..] jebkuras alternatīvas realizācijas gadījumā jahtu satiksme zem plānotā tilta nebūs iespējama. Tāpat norādīts, ka, ņemot vērā arī esošo tiltu pār Pilssalu, plānota tilta izbūves gadījumā, burāšanai būs pieejams 1640 m Lielupes posms.”

S.Sīmanes ieskatā, IVN ziņojumā iekļautā informācija tādejādi sniedz maldīgu iespaidu par esošo situāciju burāšanas nozarē Jelgavā, vienlaikus automātiski nogriežot tās attīstības iespējas nākotnē.

burātājiem.lv jau rakstīja, ka iesniegt priekšlikumus par IVN ziņojumu par tilta izbūvi pār Lielupi un Driksas upi var iesniegt līdz 27. aprīlim. 

 

Vairāk informācijas ŠEIT.

Viss ziņojums ŠEIT.

**

Projekta ierosinātājs: Jelgavas pilsētas dome

Sākotnējā sabiedriskā apspriešana: 01.12.2015.

IVN ziņojuma sabiedriskā apspriešana: 10.04.2019.

Ziņojuma sagatavotājs: SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”.

 

1 komentārs

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE