Thursday, 24 August 2017 11:16

Vai beidzot kritīs LZS nosaukums un turpmāk mūs pārvaldīs ‘LaBS’is?

Vai beidzot kritīs LZS nosaukums un turpmāk mūs pārvaldīs ‘LaBS’is? Foto: F64

Jūnija sākumā Latvijas Zēģelētāju savienības (LZS) valdes sēdē pieņemts lēmums uzsākt LZS nosaukuma maiņas procesu, liecina LZS publicētā informācija.

LZS valdes locekļi  - Ansis Dāle (valdes priekšsēdētājs), Valdis Vancovičs (valdes priekšsēdētāja vietnieks), Ģirts Fišers-Blumbergs, Jānis Grīslis, Jānis Preiss, Rihards Vaivods, Valters Romans, Viktors Tihonovs šādu lēmumu pieņēma vienbalsīgi.

Lēmums paredz ‘uzsākt LZS nosaukuma maiņas procesu, lai pieņemtu lēmumu šajā jautājumā nākamajā LZS kopsapulcē’.

Savukārt 10. augusta LZS valdes sēdē piedāvāts jautājumā par LZS nosaukuma maiņu izmantot “Latvijas Burāšanas savienība’ ar saīsinājumu LaBS, tādejādi radot atšķirīgu nosaukumu no Latvijas Basketbola savienības un radot pozitīvas asociācijas jau pašā nosaukumā”.

Šobrīd biedrības nosaukums ir “Latvijas Zēģelētāju savienība”, nosaukuma saīsinātais variants ir LZS, bet savienības nosaukums angļu valodā ir Latvian Yachting Union (saīsināti – LYU). 

LZS nosaukuma maiņa tiek rosināta LZS jaunās attīstības stratēģijas un programmas ietvaros.

LZS nosaukuma maiņas jautājums ir ticis cilāts ne reizi vien.

Īpaši aktīvi par to ir iestājušies vējdēļu burātāji. Tomēr tik konkrēts, lai arī pagaidām vien LZS valdes, lēmums vismaz pēdējo desmit gadu laikā LZS ir pieņemts pirmo reizi.

Piemēram, 2012. gadā tas neguva nepieciešamo atsaucību no valdes puses, lai rosinātu to skatīt pilnsapulcē. 

Tad 2015. gadā biedru kopsapulcē Latvijas Vindsērfinga asociācijas pārstāvis “J.Jēkabsons ierosina izskatīt jautājumu par biedrības nosaukuma maiņu, pamatojot to ar sponsoru un atbalstītāju neizpratni un grūti komunicējamo zēģelētāju vārdu. Daži biedri iebilda, ka šis jautājums jau ir vienā pilnsapulcē izskatīts un vecie biedri ir to pamatojuši kā senu un vēsturisku, atpazīstamu nosaukumu. Tā ir gandrīz 100 gadus veca organizācija ar vēsturi. Diskusijā tiek nospriests, ka šis jautājums nav lemjams tagad, par to jādomā nākotnē.” 

2016. gada kopsapulcē  “kārtējo reizi izskan priekšlikums jeb viela pārdomām par nosaukuma maiņu uz ‘burāšanu’.

To, kāds būs LZS nākotnes nosaukums, lem LZS biedru kopsapulce, kas ir vienīgā tiesīga grozīt biedrības statūtus.

 

 

18 komentāri

 • karemia Saturday, 28 January 2023 20:07 karemia

  Population genetic structure of variable drug response long term side effects of tamoxifen

 • Bliliat Friday, 27 January 2023 09:54 Bliliat

  The results suggest that stimulation leads to large changes in the activity of c Myb and its ability to associate with specific target gene promoters buy priligy online

 • Odonery Friday, 16 December 2022 08:48 Odonery

  levitra mujer Each subject was studied first during a spontaneous cycle and then during a CC stimulated cycle

 • suplivy Friday, 16 December 2022 00:46 suplivy

  March 8, 2017 at 11 55 am is zithromax an antibiotic I didn t make the connection at the time, and stuck with the iron and vitamin C only

 • Tonaiodib Thursday, 15 December 2022 12:11 Tonaiodib

  rifampin will decrease the level or effect of ketoconazole by affecting hepatic intestinal enzyme CYP3A4 metabolism priligy medicine The technical standard for diagnosis is direct immunofluorescence revealing linear IgG or C3 deposits, or both, at the dermoepidermal junction on skin biopsy, though indirect immunofluorescence testing and enzyme linked immunosorbent assay detection of BP180 or BP230 antibodies may help with the diagnosis

 • mumAnaege Thursday, 15 December 2022 00:57 mumAnaege

  The sample schedule and calendar below is for IVF stimulation using the flare protocol can viagra cure ed permanently Transgene free primed hiPSCs were reprogramed from human foreskin fibroblasts HFFs using episomal vectors

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE