Saturday, 14 November 2020 13:36

Vējdēļu burātājs Dainis Caune apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni un iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku

Vējdēļu burātājs Dainis Caune apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni un iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku Foto: Dainis Caune Ķīšezerā finišā 2018. gada Eiropas čempionātā vindsērfingā Raceboard klasē

Vējdēļu burātājs Dainis Caune apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni un iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku, ziņo Latvijas Sporta federāciju padome.

LSFP izdotā žurnāla “Sports” galvenais redaktors Dainis Caune apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni un iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku.Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula lēmumu par sevišķiem nopelniem Tēvijas labā valsts svētkos piešķir Latvijas valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni.

Dainis Caune ir viens no 25 drosmīgajiem, kuri kopā ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) atjaunošanas idejas iniciatoru Vilni Baltiņu parakstīja 1988. gada 17. septembrī Latvijas laikrakstā “Sports” publicēto Aicinājumu par LOK atjaunošanu, kā arī līdzdarbojies LOK atjaunošanas konferences sagatavošanā un norisē kā Redakcijas komisijas vadītājs.

Dzimis 1951. gada 20. jūnijā Koknesē. Latviešu žurnālists, redaktors, fotogrāfs, sportists un sabiedriskais sporta darbinieks. Līdz 8. klasei mācījies Ļaudonas vidusskolā, pabeidzis tagadējo Rīgas Valsts 1. ģimnāziju (1969) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (1973).

Trenējies biatlonā, joprojām ziemās nodarbojas ar kalnu un distanču slēpošanu, vasarās – ar rollerslēpošanu un vindsērfingu. Astoņdesmito gadu sākumā iedibināja leģendāro Usmas regati, ko joprojām rīko un pamanījās sarīkot arī sarežģītajos apstākļos 2020. gada jūnijā.  

Strādājis par ugunsdzēsēju, 1971. gadā kā ārštata autors sācis rakstīt reportāžas laikrakstam “Sports”. Strādājis dažādos izdevumos par žurnālistu un redaktoru (Sports, Liesma, Viesies, Spogulis, Diena, NRA pielikums Mēs, “E&S” u.c.). Veidojis televīzijas raidījumu “Galva. Pils. Sēta”. 

Nozīmīgu karjeras daļu, tostarp pēdējos piecus gadus galvenā redaktora amatā, aizvadījis izdevumā “Liesma” (1977 - 1991), kura viena numura tirāža sasniedza pat 200 000 eksemplāru. 

Kopš 2005. gada galvenais redaktors izdevumam “Sports”, kas 2020. gada 4. oktobrī nosvinēja 65 gadu jubileju un ir vecākais drukātais nacionālais medijs Latvijā, kas turpina iznākt.

Kā žurnālists akreditēts divpadsmit olimpiskajās spēlēs. Vairāk nekā desmit sportam un olimpiskajām spēlēm veltītu grāmatu redaktors un līdzautors.

1988. gadā, būdams Burāšanas un Kalnu slēpošanas federāciju loceklis, parakstījis publisko aicinājumu atjaunot LOK. LOK Izpildkomitejas loceklis no 1988. – 1996. gadam. Šobrīd tikai viens no diviem LOK locekļiem, kurš aktīvi piedalījies LOK atjaunošanā un nemainīgi turpinājis darbu. Kā LOK individuālais loceklis pārvēlēts līdz 2024. gadam. 

Darba audzinātājs vairākiem jaunās paaudzes sporta žurnālistiem, vēršot pastiprinātu uzmanību uz literāras latviešu valodas mantojumu, patriotiskām un cilvēcīgām vērtībām. “Labam sportistam ir jābūt arī cienījamai personībai ārpus sporta laukuma, lai par viņu rakstītu,” tēmu izvēlē allaž nelokāms ir Caune.

Vēlam Dainim labu veselību un lai vējš pūš pilnu buru!

Avots: LSFP

52 komentāri

 • roormVofe Tuesday, 22 November 2022 15:39 roormVofe

  Zhao Ling said silently in his heart clomid from canada These hotlines have a range of goals and take different forms, but they all offer information by telephone to women about how to terminate a pregnancy using misoprostol

 • nedohetle Tuesday, 22 November 2022 06:01 nedohetle

  Breaking the first link in the carcinogenesis chain is the ideal place to start kill off any mutant cells that the immune system misses and do so before they have a chance to become cancerous doxycycline ursodiol kamagra 100 mg ne i e yarar There s more to be added, clearly, but imagine being the subscriber of a daily newspaper who is on the wrong side of any of these issues

 • unlinue Thursday, 10 November 2022 00:38 unlinue

  No patients in the oestrogen receptor ER negative group received tamoxifen tamoxifen breast cancer prevention

 • Abannox Sunday, 06 November 2022 22:25 Abannox

  can you buy priligy online The timing isuncertain

 • eagewly Friday, 28 October 2022 17:25 eagewly

  stromectol merck canada Boccardo f bowers, tamoxifen, o neill tw, an alternative is where raw materials and un esterified testosterone or months

 • trieday Saturday, 15 October 2022 05:19 trieday

  Cahill and Joseph C lasix for swelling

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE