Saturday, 26 November 2016 20:43

Birzule nerealizē iespējas un pasaules čempionātu jauniešiem RS:X klasē noslēdz 11. vietā

Birzule nerealizē iespējas un pasaules čempionātu jauniešiem RS:X klasē noslēdz 11. vietā Foto: Robert Hadjuk / RS:X Youth Worlds

Vējdēļu burātāja Ketija Birzule sestdien izcīnīja 11. vietu Kiprā notiekošajā pasaules čempionātā jauniešiem RS:X klasē.

Sacensību trīspadsmitajā un vienlaikus čempionāta pēdējā braucienā Birzule finišēja 13. vietā, kas kopvērtējumā viņai rezultātu gan nemainīja.

No cīņas par medaļām burātāja izstājās atklāto sēriju (kvalifikācija) pēdējā dienā piektdien, pēc tam, kad dažādu apstākļu sakritības dēļ, ieskaitot lēnu vēju un neveiksmīgi izvēlētu taktiku dienas pirmajā braucienā, iespēju atgūt vietu labāko desmitniekā, kas turpina cīņu par medaļām, realizēt neizdevās.

Sacensības Birzule iesāka cerīgi, pēc pirmajām divām dienām ierindojoties 9. vietā.

Iespēja startēt pirmajā cīņā par godalgotām vietām šāda līmeņa sacensībās tika apdraudēta trešajā sacensību dienā, kad viena pāragra starta un nepietiekami augstu rezultātu pārējos divos braucienos dēļ burātāja noslīdēja uz 11. vietu.

Punktu ziņā no desmitnieka viņu šķīra četri punkti,  kas, uzsākot noslēdzošo kvalifikācijas dienu, sagalabāja reālu iespēju Birzulei pacīnīties par atgriešanos labāko desmitniekā.

 

 

 

Teicami sacensības aizvadīja līdzšinējā pasaules čempione Izraēlas burātāja Noija Drihana, kura dominēja visu sacensību laiku un uz pēdējo braucienu devās kā izteikta līdere. Tomēr tajā Drihana bija vien ceturtā, kopvērtējumā samierinoties vien ar 2. vietu.

Par čempioni kļuva viņas tautiete Keitija Spičakova. Bronzas medaļu izcīnīja Mariama Sekpošjana no Krievijas.

Cīņu par medaļām turpināja četras burātājas no Izraēlas, divas no Lielbritānijas, pa vienai burātājai no Krievijas, Peru, Grieķijas un Francijas. Kopā čempionātā piedalījās 25 burātājas no vienpadsmit valstīm.

Puišu ieskaitē par uzvarētāju kļuva vēl viens Izraēlas burātājs Joavs Omers, atkārtojot pagājušā gada sasniegumu.

Sacensības sākās 21. novembrī stiprā vējā, kas līdz sacensību noslēdzošajai dienai pārgāja vājā vējā, liekot burātājiem parādīt savas patiesās prasmes.

K. Birzules rezultāti braucienos:

1. diena: 10.0 / 8.0 / 9.0 /

2. diena: 7.0 / (OCS [26.0]) / 11.0

3. diena: 10.0 / (OCS [26.0]) / 8.0

4. diena: 18.0 / 12.0 / 11.0

5. diena: 13.0

Nopelnītie punktu pirms divu sliktāko rezultātu izslēgšanas: 169.0

Nopelnītie punktu pēc divu sliktāko rezultātu izslēgšanas: 117.0

Starpība ar uzvarētāju: 90 punkti

Visi rezultāti.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE