Tuesday, 20 September 2016 23:07

Igaunijas vējdēļu burātāja Pūsta mēģinās uzstādīt rekordu, šķērsot Baltijas jūru

Igaunijas vējdēļu burātāja Pūsta mēģinās uzstādīt rekordu, šķērsot Baltijas jūru Foto: Noblessneri Sailing School

Igaunijas vējdēļu burātāja un divkārtējā olimpiete Ingrīda Pūsta trešdien (21. septembrī) ar vējdēli mēģinās šķērsot Baltijas jūru no Igaunijas līdz Gotlandei Zviedrijā.

Pūsta ceļu sāks no Mõntu ostas Sāremā. Plānotais starta laiks ir 21. septembris ap plkst. 6:00 no rīta.

Finišs ir paredzēts Gotlandes Faro salā.

Aptuvenais distances garums ir 150 jūras jūdzes (apmēram 275 km), kuru vējdēļu burātājai būs jāveic vienā piegājienā. Pūsta burās ar savu RS:X klases ekipējumu.

Vindsērfotāju ceļā pavadīs treneris un dzīvesbiedrs Metjū Rikārds, Noblessneri jahtkluba burāšanas skolas, kuru Pūsta pārstāv, treneris un projekta iniciators Jāks Lukks un Ainars Annus.

Projekta mērķis ir vākt līdzekļus paralimpiskās burāšanas programmas izveidei Igaunijā.

"Šis ir ļoti svarīgs izaicinājums, ar kuru varu palīdzēt cilvēkiem ar kustību traucējumiem un sniegt kaut ko atpakaļ sabiedrībai. Būs smagi burāt, ilgi atrodoties vienā pozīcijā, to grūtāku padarīs arī lielie viļņi”, atzīst Pūsta, kurai priekšā ir gaidāms 10-12 stundu ilgs burājums.

Vienlaikus ar šo projektu Pūsta uzsāks savu nākamo četrgades Olimpisko kampaņu.

Atgādinām, ka 2013. gada 10. septembrī Baltijas jūru no Liepājas līdz Slitei Gotlandē ar vējdēli šķērsoja Jānis Press. Ceļā vindsērfotājs pavadīja 11 stundas. Attālums no Liepājas līdz Gotlandei ir 180 kilometri, tomēr kreicēšanas dēļ Preiss faktiski noburāja no 330 līdz 350 kilometriem. Preiss šo distanci pieveica ar trešo mēģinājumu.

Projekta gaitai var sekot līdzi Noblessneri burāšanas skolas sociālajā tīklā, kā arī YB sekotājā.

Ja Pūsta veiks šo burājumu, viņa kļūs par pirmo sievieti - burātāju, kura tas ir izdevies, uzstādot arī rekordu RS:X klasē.

/Avots: puri.ee, Noblessneri burāšanas skola /

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE