Monday, 03 October 2016 12:39

Latvijas burātāji regati Kauņā noslēdz ar sešām godalgām (precizēts)

Latvijas burātāji regati Kauņā noslēdz ar sešām godalgām (precizēts) Foto: Iveta Ēlerte

Ar sešām godalgotām vietām, ieskaitot vienu uzvaru, Kauņas 26. starptautisko regati Rudens vėjas svētdien noslēdza Latvijas pārstāvji.

Latviju sacensībās pavisam pārstāvēja 28 burātāji četrās laivu klasēs.

Seši no viņiem -  Agija Ēlerte (3. vieta Laser Radial meiteņu ieskaites grupa), Ance Anna Sekace (3. vieta Laser 4.7 meiteņu ieskaites grupa), Eduards Pļaviņš (3. vieta Optimist A klase), Agate Einause (2. vieta Optimist A klase meiteņu ieskaites grupa), Elza Cibule (3. vieta Optimist A klase meiteņu ieskaites grupa) un Kārlis Dubra (1.vieta Optimist B grupa).

Kopumā sacensības notika astoņās klasēs un deviņās ieskaites grupās, piedaloties nedaudz vairāk nekā 200 dalībniekiem.

Katrā no grupām notika astoņi braucieni.

Pirmajās divās dienās (30. septembris - 1. oktobris) burātājiem nācās sevi pārbaudīt stiprā un ļoti stiprā vējā, bet trešajā, noslēdzošajā dienā (2. oktobris) vējš bija mazinājies, dodot iespēju uzlabot rezultātu tiem, kuriem labvēlīgāks ir vājš vējš.

Laser Standard klasē no trīs Latvijas burātājiem labāko sniegumu uzrādīja Ģirts Fišers - Blumbergs (jahtklubs Engure), sacensībās izcīnot 7. vietu. Labāko rezultātu burātājs sasniedza piektajā braucienā, kad finišēja piektais.

Ričards Zvilna (Latvijas Topper klubs) sacensības noslēdza 9. vietā, bet Alens Bilde (Priedaines jahtklubs) - 12. vietā.

Tāpat kā pirms nedēļas Laser Eiropas kausa Kauņas posmā vietas uz pjedestāla sadalīja mājinieki, Kauņas burāšanas skolas Bangpūtys audzēkņi.

Par uzvarētāju 13 dalībnieku konkurencē kļuva Karols Januļonis, kurš pirms nedēļas uzvarēja arī Laser Eiropas kausa Kauņas posmā. Otrais ir Martis Pajarsks, kurš Eiropas kausā bija trešais, bet trešais ir Marius Eidukevičus, kurš Eiropas kausā bija otrais.

Laser Radial klasē startēja pieci Latvijas burātāji.

Ēriks Zvilna (Latvijas Topper klubs) izcīnīja 12. vietu, labāko rezultātu uzrādot pirmajā braucienā, kad finišēja septītais.

Artjoms Švecovs (Priedaines jahtklubs) ierindojās 14. vietā. Labāko rezultātu burātājs uzrādīja astotajā, pēdējā braucienā, kad bija trešais ātrākais distancē, kā arī piektajā braucienā, kad finišēja ceturtais.

Tikmēr Toms Fišers - Blumbergs (jahtkluba Engure) izcīnīja 19. vietu.

Meiteņu ieskaites grupā Agija Ēlerte (Rīgas jahtklubs) izcīnīja 3. vietu, kopējā vērtējumā ierindojoties 15. vietā.

Elvīra Šcedrina (Priedaines jahtklubs) 4. vietu, kopējā vērtējumā ierindojoties  20. vietā.

Arī šajā klasē pirmās tīrs vietas paņēma mājinieki - burāšanas skolas Bangpūtys audzēkņi.

Par uzvarētāju 23 dalībnieku konkurencē kļuva Domants Juskevičus, 2. vietā ir Milda Eidukevičute, kura piecu dalībnieču konkurencē uzvarēja meiteņu ieskaites grupā, bet 3. vietā ir Airids Rutkausks.

Laser 4.7 klasē no Latvijas startēja trīs burātājas. Augstāko vietu izcīnīja Ance Anna Sekace (Rīgas jahtklubs), kura sacensības noslēdza 3. vietā meiteņu ieskaites grupā, kopējā ieskaitē ierindojoties 7. vietā.

Anna Vernere (Priedaines jahtklubs) sacensības noslēdza 5. vietā meiteņu ieskaites grupā, bet kopējā ieskaitē ierindojās 19. vietā.

Tikmēr Sāra Hanna Caune (Priedaines jahtklubs), kura nestartēja pirmajā sacensību dienā, ir 10. vietā meiteņu grupā un 33. vietā kopējā ieskaitē.

Zēnu grupā 34 dalībnieku konkurencē uzvarēja Keiss Lūrs (Pērnavas jahtklubs), bet meiteņu ieskaitē Deimante Jarmalavičute (b/s Bangpūtys), kura uzvarēja pagājušajā nedēļā Eiropas kausa Kauņas posmā, desmit burātāju konkurencē bija labākā starp meitenēm arī šajā regatē.

Optimist klasē no Latvijas startēja 17 dalībnieki, sacenšoties divās vecuma ieskaites grupās. A grupā (dzimuši 2001. gadā un jaunāki) Latviju pārstāvēja septiņi burātāji (3 zēnu un 4 meitenes), bet B grupā (dzimuši 2005. gadā un jaunāki) - desmit burātāji (6 zēni un 4 meitenes).

Optimist A grupā zēnu ieskaitē rezultatīvākais bija Eduards Pļaviņš (Rīgas jahtklubs), kurš sacensībās izcīnīja 3. vietu. Uzvarēja  Ernests Juškevičus (b/s Bangpūtys).

Optimist A grupā meiteņu ieskaitē Agate Einause (Pilsētas jahtklubs) izcīnīja 2. vietu, piekāpjoties Angelinai Izabelai (Pērnavas jahtklubs), kura kļuva par sacensību uzvarētāju. Tikmēr Elza Cibule (Rīgas jahtklubs) ieguva 3. vietu.

Optimist B grupā zēnu ieskaitē gan Latvijas burātāju, gan kopējo dalībnieku konkurencē sekmīgākais bija Kārlis Dubra (jahtklubs Engure), kurš kļuva par sacensību uzvarētāju.

Optimist B grupā meiteņu ieskaitē labāko rezultātu sasniedza Šārona Caune (Priedaines jahtklubs), kura izcīnīja 4. vietu. Uzvarēja Felisija Mihaileta (RCOP/Minska).