Sunday, 15 May 2016 16:05

Voodoo uzvar Platu25 kausa otrās sezonas atklāšanas posmā (papildināts)

Voodoo uzvar Platu25 kausa otrās sezonas atklāšanas posmā (papildināts) Foto: sintija sīmane

Riharda Vaivoda vadītā komanda Voodoo svētdien Usmā izcīnīja pārliecinošu uzvaru Latvijas Platu25 kausa 2016. gada sezonas atklāšanas posmā, kas, neskatoties uz vieglu līdz mērenu vēju, neiztika bez bīstamiem momentiem startos un pie markām.

Voodoo (LAT 413) pirmās sacensību dienas (14. maijā) vienīgajā braucienā finišēja otrajā vietā, par pusmetru zaudējot līdz uzvarai. Otrajā sacensību dienā (15. maijs), esot vadībā turpat pie visām markām, pagājušās sezonas kausa ieguvēji palika nepārspēti visos četros braucienos. Kopumā Voodoo šīs sezonas pirmajā posmā nopelnīja piecus punktus.

“Esam izsalkuši pēc burāšanas!”, tā panākumus pirmajā posmā lakoniski raksturoja komandas kapteinis Rihards Vaivods.

Tikmēr Voodoo ilgstošā konkurente jahta Bailarina (LAT 394) Andreja Bula vadībā, kas ierasti demonstrēja labu burāšanas prasmju tehniku, līdz reālam Voodoo apdraudējumam braucienu noslēgumos tika vien retu reizi, un ar rezultātu 3.,3., 2., 3., 2., sezonu atklāja, ierindojoties 2. vietā. Bailarinu no Voodoo šķir pieci punkti.

Kā pastāstīja jahtas Bailarina kapteinis Andrejs Buls, lai arī  sacensības uzsāktas labi, ir daudzas tehniskas nianses, īpaši manevros, kas pagaidām kavē sasniegt augstāko rezultātu. Tāpat komanda šobrīd eksperimentē ar jauno buru brīvākiem kursiem, kas šajā posmā derējusi vien pirmajā sacensību dienā.

“Buras labas, laiva laba, ir daudz ko darīt, jābrauc, jātrenējas”.  

Vēl viena spēcīga Voodoo konkurente, kas pagājušo sezonu noslēdza otrajā vietā, jahta 4sixtysix (LAT 466) sacensību otrajā dienā nestartēja, līdz ar to iegūstot 34 punktus un astoto vietu.

Trešajā vietā, par punktu atpaliekot no Bailarinas, ierindojās jahtas Buffalo (LAT 351) komanda Jāņa Benfelda vadībā.

Bufallo pirmajā sacensību dienā, izmantojot mājinieku priekšrocības, finišēja pirmie, iegūstot labu un izšķirošu rezultāta atrāvienu. Otrajā dienā komanda augstu rezultātu uzrādīja tikai pirmajā braucienā, pārējos trijos braucienos stabili paliekot ceturtie. Lai arī komanda darbojās pietiekami organizēti, tā nespēja apdraudēt Andra Zjatkova vadītās jahtas Malaita komandas pozīcijas, kas veiksmīgi izmantoja situācijas distancē un pēdējos trijos braucienos divreiz finišēja trešajā vietā, un vienreiz bija otrie. Kopvērtējumā pēc pirmā posma Malaita ar 13 punktiem ieņem 4. vietu.

Platu25 kausa izcīņas jaunās sezonas 1. posma medaļnieki Bailarina (no kreisās), Voodoo, Bufallo (aizmugurē) / Foto: Sintija Sīmane

Abas dienas sacensības noritēja klasiskajā Usmas mainīgajā vējā, bet lietainos apstākļos, kas nenoliedzami burāšanu padarīja daudz grūtāku.  

Nākamais posms notiks no 18. līdz 19. jūnijam Rīgas jūras līcī (Audā).

Latvijas Platu25 kauss 2016 - 1. posms

1. Voodoo - 2,(1*),1,1,1 / 5 punkti

2. Bailarina - 3,(3),2,3,2 / 10

3. Buffalo - 1,2,(4),4,4 / 11

4. Malaita - 5,(5),3, 2,3 /13

5. Ra Evolution - 8,4,(6),5,6 /23

6. Woosh - 6,6,(7),7,5 / 24

7. Etalon - 7,(7),5,6,7 / 25

8. 4sixtysix - 4,(dnc), dnc,dnc,dnc / 34

9. Guntin - 9,(dnc), dnc,dnc,dnc / 39

 * () izslēgtais rezultāts

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE