Wednesday, 06 May 2015 09:51

Zilais karogs plīvos trijās jahtu ostās

Zilais karogs šogad piešķirts visām 16 izvērtēšanai pieteiktajām Latvijas peldvietām un trim jahtu ostām, norādīts Vides izglītības fonda (VIF) mājaslapā.

Jahtu ostas, kurās plīvos Zilais karogs: Liepājas jahtu centrs; Pāvilosta Marina; Kuiviži Kapteiņu osta.

Peldvietas, kas saņēma sertifikāciju: Ventspils pilsētas peldvieta, Daugavpils Lielā Stropu ezera peldvieta, Daugavpils peldvieta Stropu vilnis, Vakarbuļļu peldvieta (Rīga), Abragciema kempinga peldvieta (Engure), Mārtiņsalas peldvieta (Kuldīga), Radžu ūdenskrātuves peldvieta (Jēkabpils), Pludmale pie stadiona Liepājā, Dienvidrietumu pludmale Liepājā, Jūrmalā - Jaunķemeri, Dzintari, Bulduri, Majori, Dubulti, Centra peldvieta Saulkrastos un Lielezera peldvieta Limbažos.

Savukārt Nacionālos peldvietu sertifikātus saņems Rumbulas peldvieta Rīgā un Beberliņu pludmale Liepājā. 

Karogu pasniegšanas ceremonija un to pacelšana peldvietās sakrīt ar peldsezonas atklāšanas laiku Latvijā - 15. maiju.

Igaunijā šogad Zilais karogs piešķirts 2 peldvietām, bet Lietuvai – 3.

Aizvadītajā, 2014. gadā, Zilais Karogs plīvoja 12 peldvietās un 3 jahtu ostās Latvijā. Ar Zilo Karogu ir apbalvotas vairāk nekā 4000 pludmales un jahtu ostas 49 valstīs visā pasaulē.

Zilais karogs ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts, kurš ieguvis atpazīstamību gan iedzīvotāju, pašvaldību, gan vides institūciju vidū un tiek piešķirts trijās kategorijās: 1. Zilais karogs peldvietām; 2. Zilais karogs jahtu ostām; 3. Zilais karogs individuālajām jahtām.

Zilā Karoga kritēriji ir sadalīti četrās grupās - vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana un serviss, drošība. Peldvietām, lai iegūtu Zilā Karoga balvu, ir jāatbilst divdesmit deviņiem kritērijiem un jahtu ostām - divdesmit diviem.

"

Lai nodrošinātu neatkarīgu un pilnvērtīgu pieteikumu izvērtēšanu, Zilā Karoga pieteikumi tiek vērtēti divos līmeņos - nacionālajā un starptautiskajā. Latvijā Zilā karoga kandidātus vērtē Nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir pārstāvji no Vides ministrijas, Satiksmes ministrijas, Veselības ministrijas, Valsts Ugunsdrošības un glābšanas dienesta, Valsts tūrisma attīstības aģentūras, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Zēģelētāju savienības, Vides aizsardzības kluba un citām institūcijām un organizācijām. Zilā karoga Nacionālo žūriju vada Vides ministrs.

Zilo Karogu Latvijā piešķir Vides izglītības fonds (VIF), kas ir dibināts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. VIF pamatktivitātes ir saistītas ar  pasaules vadošās vides izglītības organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) programmu īstenošanu Latvijā.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE