Friday, 02 April 2010 00:00

Atkritumu kuģis

Zemeslodes lielākās vides piesārņotājvalsts - ASV pārstāvji, izlēmuši nodemonstrēt visai pasaulei, ka plastmasas atkritumus var netikai izmest bet arī pārstrādāt un pat uzkonstruēt no tiem ko ievērības cienīgu.

Šā gada marta sākumā projekts PLASTIKI nolaida ūdenī 60 pēdu katamārānu, kura izgatavošanā izmantotas 12 500 Pet plastmasas pudeles, vai no šādām pudelēm pārstrādes procesā iegūtas izejvielas.

Projekts, kurš nedaudz atgādina mūsu pašu latviešu projektu Roņu salas iekarošanai, ir gan krietni nopietnāks gan tā lieluma, gan piesaistītās publicitātes ziņā. Arī pati projekta ideja pievērst uzmanību pasaules okeānu piesārņošanai ar plastmasas atkritumiem ir tikai apsveicama. (Apm. 50 % pasaules plastmasas atkritumu masas turpina savu dzīvi okeānā. Lielākā plastmasas atkritumu koncentrācija pasaules okeānos ir sastopama Klusā okeāna ziemeļdaļā un pazīstama kā Great Pacific Garbage Patch )

PLASTIKI katamarāna plānotais maršruts ir no Sanfrancisko, ASV līdz Sidnejai, Austrālijā. Pa ceļam plānots apmeklēt vairākas Klusā okeāna salas.

Pagaidām katamarāns burā jau 13 dienas, izrāda labu jūrasspēju un attīsta 5 mezglu lielu ātrumu. PLASTIKI katamarāns cita starpā ir aprīkots ar gana interesantu takelāžu un velo strāvas ģeneratoru.

Vairāk par šo interesanto projektu varat lasīt šeit.

Video no PLASTIKI tapšanas procesa.

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE