Friday, 14 June 2013 08:35

Hercogiene Ketrīna kļūst par okeāna kruīza lainera krustmāti

Kembridžas hercogiene Ketrīna ceturtdien svinīgā ceremonijā Sauthemptonā (Anglija) deva vārdu vienam no pasaulē vadošās britu - amerikāņu kruīza kuģu kompānijas „Princess Cruises” jaunākajam okeāna kruīza lainerim, kļūstot par tā krustmāti. Tas tika nodēvēts karaļnamam cienīgā vārdā  - “Royal Princess”.

Pēc “Princess Cruises” prezidenta un izpilddirektora Alana Bakalū (Alan Buckelew) ievadrunas un kuģa kapteiņa Tonija Drapera lūguma dot vārdu viņa kuģim, Keita Midltone pārgrieza lentu, kas bija savienota ar 15 litrīgu 1.500 dolārus vērtu “Moët & Chandon” šampanieša pudeli. Pudele veiksmīgi sasitās pret kuģa bortu, tādējādi oficiāli iekļaujot jauno kruīza laineri jau esošajā flotē un, atbilstoši jūrniecības tradīcijām,  simbolizējot veiksmīgus turpmākos kuģa jūras ceļojumus. 

“Es nosaucu šo kuģi par “Royal Princess”, sacīja Midltone pirms lentas pārgriešanas. “Lai Dievs to svētī un visus, kas ar to kuģos”. Šie bija tie paši vārdi, kurus 1984.gadā teica arī Princese Diāna, dodot vārdu oriģinālajam (pirmajam) “Royal Princess” kuģim.

“Mēs nevar iedomāties, kura varētu būt vēl piemērotākā krustmāte mūsu jaunajam, brīnišķīgajam “Royal Princess”, norādīja Bakalū. Midltone ir “iedvesmojoša vēstniece Lielbritānijai, ar kuru “Princess Cruises” vieno spēcīgas saites -  un viņu [K.Midltoni] apbrīno visā pasaulē par viņas stilu un grāciju. Esam pagodināti, ka viņa pieņēma aicinājumu kļūt par mūsu jaunā kuģa krustmāti”. 

Vārda došanas svinīgā ceremonija bija nedēļu ilgās inaugurācijas ceremonijas centrālais notikums.

Kuģa vārda došanas tradīcija mērāma gadu tūkstošos. Dažādām tautām un kultūrām ir izveidojušās savas ceremonijas kuģa oficiālajai nolaišanai ūdenī, bet būtība visur ir līdzīga - rituāls iezīmē kuģa dzimšanu, kura laikā tiek lūgta svētība kuģim, apkalpei un pasažieriem un to drošai kuģošanai.

Krustmātes izvēlēšanās ir viens no svarīgākajiem momentiem. 19.gadsimta vidū kļuva ierasts šim goda amatam izvēlēties izcilas sievietes. Krustmāte ir simboliska kuģa patronese, kas pilda šo amatu visa kuģa pastāvēšanas laikā, simbolizējot tā garu.

Par “Princess Cruises” kuģu krustmātēm ir bijušas dažādas slavenības, ieskaitot Princesi Diānu, Odriju Hepbernu, Sofiju Lorēnu, Margarētu Tečeri un citas.

330 metrus garā un 38 metrus platā „Royal Princess” projekts tika pasūtīts 2010.gada februārī un būvniecība sākās 2011.gada martā “Fincantieri” kuģu būvētavā Monfalkonē, Itālijā. Tā paša gada rudenī tika izgatavots ķīlis. Ūdenī kuģis tika nolaists 2012.gada augustā. Kuģa aptuvēnās izmakas ir €558m ($768m).

Tas ir šobrīd ir viens no modernākajiem kruīza kuģiem pasaulē, uz kura ir, piemēram, daudzstāvu centrālā halle, kas kalpos kā sarīkojumu vieta; lielākais saldumu veikals jūrā;  “Princess Live!” TV studija; "Sea Walk" jeb pastaigu laukums virs ūdens, kas ir augšējā klāja pagarinājums ūdens virzienā (video); speciāls šefpavarā “Table Lumiere”. 

Kuģis varēs uzņemt līdz 3 600 pasažieru un uz tā atradīsies ap 1,346 cilvēku liela apkalpe. Plānots, ka savā pirmajā braucienā kuģis dosies 16.jūnijā uz Barselonu, vasaru pavadot Vidusjūrā, bet rudenī ceļos uz Karību salām. Kuģis var pārvietoties ar 22 mezglu lielu ātrumu.

VIDEO: kruīza kuģa “Royal Princess” vārda došanas ceremonija

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE