Wednesday, 18 March 2020 11:07

Spaniel mācību komanda atgriezusies no Tenerifes; līdzekļi biļetēm saziedoti nakts laikā

Spaniel mācību komanda atgriezusies no Tenerifes; līdzekļi biļetēm saziedoti nakts laikā Foto: LBMA

Jahtas ‘Spaniel’ komanda, kas atradās burāšanas apmācībās Tenerifē, Latvijā atgriezusies 17. marta vēlā vakarā, liecina biedrības ‘Latvijas burāšanas mācību asociācija’ publicētā informācija.

Lūgtā summa atpakaļ ceļa biļetēm saziedota vienas nakts laikā. Vienas biļetes cena esot bijusi 600 euro. 

Kā ziņo asociācija “17.marts, plkst. 23:20. Visi seši esam nolaidušues Rīgā. Ar transfēra autobusu un vecāku auto dodamies mājup uz karantīnu. Lidmašīnā parakstījāmies, ka 2x dienā mērīsim temperatūru un nekur ārā neiesim.”

 

Foto: ekrānšāviņš

 

“17.marta rīts Tenerifē pienācis pozitīvu pārsteigumu pilns. Burātāji uz jahtas kravā somas un raud prieka asaras – vienas nakts laikā IR SAZIEDOTI VISI jauniešiem nepieciešamie līdzekļi mājupceļa biļetēm! Šovakar būsim mājās! No sirds pateicamies visiem ziedotājiem!” norādīts asociācijas mājas lapā.

Jau ziņojām, ka Latvijas Burāšanas mācību asociācija, izmantojot Sail Training International piešķirto Youth Development Fund finansējumu organizēja mācību burāšanas un sociālās iekļaušanas pasākumu Latvian Winds Tribe divām jauniešu grupām, kas iekļāva mācību burāšanas pārgājienus Tenerifē ar jahtu Spaniel.

Pirmā jauniešu grupa izlidoja uz Tenerifi 8.martā pirms ierobežojumu stāšanās spēkā. Otrā mācību grupa tika uzreiz atcelta.

Situācijai ar COVID-19 saasinoties, pirmās grupas atgriešanās reiss 14. martā no Tenerifes uz Londonu tika pārcelts par vienu dienu, kā rezultātā grupa vairs nevarēja paspēt uz savu reisu no Londonas uz Rīgu, un jaunas biļetes tajā brīdī nebija iespējams iegādāties. Četri no grupas uzņēmās risku un devās uz Londonu nākamajā dienā, bet pārējie bija spiesti palikt uz jahtas, kur varēja nodrošināt viņiem pajumti un ēdienu. Uz Spaniel Tenerifē robrīd bija 6 cilvēki, no tiem 2 nepilngadīgie. 

 

Kā norādīts asociācijas mājas lapā, “cenšoties apzināt pirmās grupas atgriešanās iespējas, no Latvijas valdības iestādēm saņemti vienīgi nekonkrēti solījumi, ka centīsies palīdzēt un apzina situāciju, savukārt no vienas tūrisma aģentūras piedāvājums noorganizēt čartera lidojumu, ja vien būs vismaz 145 pasažieri kuri vēlās atgriezties Rīgā. Lidojuma izmaksas ir 600 EUR vienai personai, neatkarīgi no vecuma”.

 

1 komentārs

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE