Sunday, 08 December 2019 01:40

Izdots jauns palīglīdzeklis COLREG-72 apgūšanai

Izdots jauns palīglīdzeklis COLREG-72 apgūšanai Attēls: Life At Sea

Latvijas Jūras akadēmija ir izdevusi jaunu grāmatu, kas palīdzēs labāk izprast un apgūt vienu no stūrmaņu pamatlietām COLREG-72, informē Latvijas Jūrniecības savienība (LJS). 

Grāmatas “COLREG - 72 : 1972.gada Konvencijas par starptautiskajiem kuģu sadursmju novēršanas noteikumiem noteikto uguņu, zīmju un skaņas signālu mācību palīglīdzeklis” autors ir ir Latvijas Jūras akadēmijas lektors, LJS biedrs un valdes loceklis Kristaps Lūkins.

Mācību materiāls paredzēts kuģu vadītāju iemaņu izstrādāšanai un nostiprināšanai COLREG-72 noteikumu pielietošanā dažādos kuģošanas apstākļos. Kuģu lietotās ugunis un zīmes, skaņas un gaismas signāli ir COLREG-72 patstāvīgas daļas, kurām ir svarīga loma sadursmju novēršanai uz jūras. Sardzes virsniekam ir jānovērtē pastāvošā situācija un sava kuģa pienākumi atbilstoši COLREG-72 noteikumiem. Stabilas un labas zināšanas, pareiza uguņu, zīmju un signālu pielietošana un izprašana, pildot sardzes virsnieka pienākumus, ir kuģošanas drošības pamats.

COLREG-72 noteiktās ugunis, zīmes un signāli tiek pasniegti ilustrāciju veidā, kurās attēlotas kuģu izliktās ugunis uz melna fona, zīmes uz balta fona, kā arī skaņas signāli savstarpējā redzamībā uz balta fona, bet ierobežotas redzamības apstākļos – uz pelēka fona. Otrā pusē katrai ilustrācijai ir tajā attēloto uguņu, zīmju vai skaņas signālu skaidrojums atbilstoši COLREG-72 terminoloģijai ar norādi uz attiecīgo noteikumu. Tāpat mācību materiālu papildina kuģu uguņu sektoru diagrammas, saistošās definīcijas un pielikums par zvejā nodarbinātu kuģu veidiem.

Grāmata pieejama Latvijas nacionālās bibliotēkas Digitālajā bibliotēkā.

 

 

1 komentārs

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE