Wednesday, 20 July 2016 15:12

Sestdien, 16. jūlijā, sekmīgi aizvadītas pirmās Rīgas jahtkluba rīkotās burāšanas sacensības bērniem un jauniešiem “Ķīšezera kauss” Optimist un Laser 4.7 klasēs, informē organizatori.

Kopumā sacensībām pieteicās 30 burātāji no Rīgas, Usmas, Pilsētas un Engures jahtklubiem, kā arī Sporta burāšanas akadēmijas / Burāšanas klubs 360.

Viegla, mainīga vēja apstākļos notika 3 braucieni.

Uzvaru Optimist klases kopvērtējumā 26 burātāju konkurencē izcīnīja Eduards Pļaviņš (Rīgas jahtklubs), bet meiteņu grupā septiņu burātāju konkurencē uzvarēja Leila Helga Sāra Tolstika (jahtklubs Engure). Junioru (B) grupā 14 dalībnieku kopvērtējumā uzvarēja Emīls Mikus Baškevics (Rīgas jahtklubs), bet meiteņu grupā - Sibilla Strausmane (Usmas jahtklubs), apsteidzot vienīgo konkurenti Ullu Katrīnu Dubru (jahtklubs Engure).

Savukārt Laser 4.7 klasē uzvarēja Veronika Čače (Usmas jahtklubs).

Godalgoto vietu ieguvēji saņēma skaistus kausus un diplomus, savukārt ikviens no dalībniekiem – nelielu pārsteiguma dāvaniņu.

Šīs bija otrās Rīgas jahtkluba rīkotās sacensības vispār. Jahtklubs pirmo reizi buru sporta sacensības uzņēma pērn, kad Ķīšezerā tika rīkota Latvijas olimpiāde burāšanā.

Jahtklubs plāno arī nākamgad organizēt šāda vienas dienas formāta sacensības, kas piesaista gan jauniešus, kuri sāk uzkrāt sacensību pieredzi, gan arī vecākus un līdzjutējus, kuri var pavadīt laiku vērojot sacensības komfortablos apstākļus un tiešā redzamībā.

Ķīšezera kauss notika ar Rīgas domes, sporta centra “Mežaparks” un sadarbības partneru atbalstu.