Saturday, 06 March 2010 21:21

BoatFit 2010 Brēmenē - klasikas skaņās

Februāra mēneša pašā izskaņā Brēmenē (Vācija), notika Ziemeļeiropas lielākā klasisko koka kuģu restaurātoru un interesentu messe BoatFit 2010, kas durvis saviem apmeklētājiem šogad vēra jau piekto gadu pēc kārtas. Šo Brēmenes messi, kas Latvijā daudziem arī nemaz nav tik labi pazīstama, lieluma ziņā nevar salīdzināt ar lielākajām Vācijas atpūtas kuģu messēm kā slaveno Boot Düsseldorf vai Hanseboot Hamburgā, tomēr BoatFit Brēmenē ir īpaša ar savu fokusu tieši uz klasisko koka jahtu interesentu.

Tāpat izstādes zīmīga sastāvdaļa ir neskaitāmie semināri(tiesa, lai gūtu no tiem maksimālu atdevi būs nepieciešamas labas vācu valodas zināšanas) kuri četrās lekciju vietās notiek nepārtraukti visas trīs izstādes dienas. Semināru tēmas šogad bija visdažādākās sākot ar pareizu koka slīpēšanas tehniku un beidzot ar masta trimmešanu. Tāpat tika apskatīta arī kuģa elektronika, dažādas motora iespējāmās promblēmas un vēl neskaitāmas citas tēmas. Bez semināriem izstādes apmeklētāji varēja vērot arī vienkāršāku koka laivu būvēšanu turpat uz vietas.

Izstādes dalībnieki, skaitā stipri pāri par simt, ietvēra sevī gan koka kuģu būvētavas, gan kuģu vērtētājus un citus speciālistus, visus ap vienu tēmu - klasiska koka jahta. BoatFit durvis saviem apmeklētājiem šogad vēra jau piekto gadu pēc kārtas.

Pēdējā izstādes dienā paralēli semināriem vesela hale tika atvēlēta lielākajam Vācijas laivu lietu krāmu tirgum. Arī šeit ap simt tirgotājiem drūzmējās vairāki tūkstoši izstādes apmeklētāju. Un tiesa ne par velti, jo piedāvāto mantu skaits un spektrs bija milzīgs ietverot gan modernu jahtu aprīkojumu, gan antīkus navigācijas palīglīdzekļus, gan kuģu modeļus vai pat gleznas.

Izstādes mājas lapa skatāma šeit www.boatfit.de

Skaties bilžu galeriju no izstādes šeit!

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE