Tuesday, 27 July 2010 07:20

Superjahtu parāde Jūrmalā

Interneta ziņu portālos samērā lielu ievērību izpelnījusies vienas no pasaulē lielāko motorjahtu - 114 m garās Le Grand Bleu parādīšanās Rīgas līcī.

Tas tika saistīts ar futbola un motorjahtu cienītāja R.Abramoviča iespējamo ierašanos JV koncertos. Tomēr Le Grand Bleu jau no 2006.g nepieder Abramovičam, bet gan viņa draugam E.Švidleram.

Minētajam peldlīdzeklim gan nav nekā kopīga ar burāšanu, tomēr, domāju, arī burātājiem varētu būt interesanti redzēt Rīgas līcī dažas no pasaules lielākajām un greznākajām motorjahtām, tāpēc meklēju, vai Jūrmalai netuvojas pasaulē lielākā, 155 m garā motorjahta Eclipse. Tomēr tā Eiropas ūdeņos nav atrodama, toties marinetraffic.com rāda, ka šodien īsi pirms pusnakts Stokholmu pametusi un Rīgas virzienā dodas 115 m garā Pelorus.

Kā redzams, Rīga un Jūrmala ir gana interesantas vietas superjahtu īpašniekiem. Jācer, ka vismaz šādu kuģu un to īpašnieku apmeklējumi rosinās mūsu pilsētu "saimniekiem" mainīt savu attieksmi pret atpūtas kuģiem piemērotu ostu infrastruktūru.

Le Grand Bleu

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE