Friday, 15 April 2016 09:10

Vikingu kuģis Indriķis Doles muižas parkā skatāms vēl tik dažas nedēļas

Vikingu kuģis Indriķis Doles muižas parkā skatāms vēl tik dažas nedēļas Foto: sintija sīmane

Latvijas daiļamatu meistara Jura Zīles būvētais vikingu kuģis Indriķis vēl tik dažas nedēļas skatāms Doles muižas parkā, informē Daugavas muzejs.

Paredzams, ka Indriķis Doles muižas parkā atradīsies līdz maija otrajai nedēļai.

Drīz pēc tam kuģi paredzēts vest uz Rīgu un laist to Daugavā, aicinot gribētājus kāpt uz eksotiskā klāja.

Vikingu kuģis Indriķis ir samazināta pasaules slavenākā Norvēģijā atrastā  9. gadsimta Osebergas vikingu kuģa replika. Kuģis tapis četru gadu laikā - no 2010. līdz 2014. gadam. Viss, sākot no materiālu sagatavošanas līdz rasējumam, kokgriezumiem un gatavam kuģim, ir roku darbs.

Kuģa korpuss, brangas un apšuvums veidots no ozola koka, bet klājs no priedes koka. Kuģis nodēvēts Jura Zīles vectēva vārdā, kurš  bija pirmo divu latviešu dziesmu svētku virsdiriģents.

Kuģa garums ir 14.85 metri, platums 3.65 metri, augstums 3.6 metri. Izlaistas buras kopējais laukums aizņem 50 m2, tā masta augstums 8.5 metri.

Indriķis ir paredzēts 20 airētājiem. Kuģis bagātīgi dekorēts ar kokgriezumiem, kuros attēlotas mitoloģiskas būtnes un augu valsts.

Daugavas muzejs apmeklētājiem ir atvērts katru dienu no 10.00 – 17.00, izņemot otrdienas. Muižas parks atvērts no 10.00 – 20.00. Vairāk informācijas skatīt muzeja mājas lapā.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE