Wednesday, 30 March 2016 15:14

Izstādē ‘Atpūta un Sports’ - ‘Baltic Boat Show’ iepazīsti dinamisko RS AERO

Izstādē ‘Atpūta un Sports’ - ‘Baltic Boat Show’ iepazīsti dinamisko RS AERO Foto: RS Aero asociācijas arhīva

RS Aero ir stilīga, pirms diviem gadiem dienas gaismu ieraudzījusi un pasaulē strauju popularitāti iemantojusi dinamiska sacīkšu buru laiva.

No 1. aprīļa līdz 3. aprīlim RS Aero ikvienam būs apskatāma Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā aktīvās atpūtas un sporta izstādes Atpūta un sports 2016, Medības un makšķerēšana 2016, Motocikls 2016 un Baltic Boat Show 2016 ietvaros.

Kas ir RS Aero?

RS Aero laiva ir ļoti viegla (30 kg bez takelāžas), vienvietīga švertlaiva.

Jahtu projektētāja Džo Ričarda un RS Sailing radītā RS Aero pirmo reizi plašākai publikai tika prezentēta 2014. gada martā RYA Dinghy Show laikā Londonā. Kopš tā brīža laiva ir ieguvusi strauju popularitāti un atzinību burātāju vidū visā pasaulē. Patlaban ir saražotas turpat 800 laivas, ar kurām burā 41 valstī vairākos kontinentos.

RS Aero iedalās trīs apakšklasēs- RS Aero 5, RS Aero 7 un RS Aero9.

Līdzīgi kā citās laivu klasēs arī šajā klasē šo iedalījumu nosaka buras laukums. Bet tas, kurā klasē startēt, galvenokārt ir atkarīgs no burātāja vecuma.

Mazākā RS Aero 5 ar buras laukumu 5.2 m2 (54 sqft) ir paredzēta bērniem un jauniešiem. RS Aero 7 ar buras laukumu 7.4 m2 (77 sqft) ir paredzēta sievietēm, kā arī mazāka auguma vīriešiem. RS Aero 9 ar buras laukumu 8.9 m2 (93 sqft) paredzēta liela auguma vīriešiem.

Anna Vernere RS Aero pirmajā kausā Barselonā pērnā gada oktobrī / Foto: RS Aero asociācija

2015. gads RS Aero laivu klasei ir bijis nozīmīgs sacensību ziņā, kad klase debitēja starptautiskā mērogā, aizvadot vairākus nozīmīgus čempionātus Eiropā un Ziemeļamerikā.

Šis gads klasei solās būt vēl aktīvāks. Ir paredzētas gan vairākas reģionāla mēroga sacensības, gan RS Aero kauss, gan pirmais RS Aero Eiropas čempionāts.

Saskaņā ar buratajiem.lv rīcībā esošo informāciju, vairākās sacensībās gan Baltijā, gan Eiropā plāno piedalīties arī Latvijas burātāja Anna Vernere, kura ar labiem rezultātiem šajā klasē debitēja pērn oktobrī Barselonā notikušajā pirmajā RS Aero kausā.

Par RS Aero klasi

Kopš 2015. gada novembra RS Aero laivas klase ir arī pasaulē vadošās burāšanas organizācijas World Sailing klases statuss.

Ar šī statusa piešķiršanu ne vien tiek atzīta klases nozīmība pasaules mērogā, nodrošinātas priekšrocības atpazīstamības veicināšanai, bet tas kalpo arī kā apliecinājums, ka klases ietvaros sacensības tiek rīkotas atbilstoši starptautiskajiem standartiem un cīņa tajās noris godīgi. Tāpat statusa iegūšana klasi administrējošai organizācijai dod iespēju kā vienīgajai rīkot pasaules mērogā atzītus čempionātus konkrētajā laivu klasē.

Savukārt laivām, kuru klase ir ieguvusi World Sailing klases statusu, ir potenciāls kļūt par World Sailing rīkoto sacensību un Olimpisko spēļu laivām.

World Sailing klases statuss tiek piešķirts laivu klasēm, kas piedāvā starptautiski konkurētspējīgu burāšanu augstā līmenī un atbilst noteiktiem World Sailing kritērijiem.

RS Aero laiva izstādē būs skatāma stendā C15.

Īsumā:

Kas: aktīvās atpūtas un sporta izstādes „Atpūta un sports 2016”, „Medības un makšķerēšana 2016”, „Motocikls 2016” un „Baltic Boat Show 2016” 
Izstāžu darba laiks: 1., 2. aprīlī 10.00 – 19.00 3. aprīlī 10.00 – 17.00 
Kur: starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsala, Ķīpsalas iela 8, Rīga 
Ieejas maksa: Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas! Pieaugušajiem – 5,00 EUR Pensionāriem, studentiem – 3,50 EUR Bērniem no 8 līdz 18 gadiem – 3,00 EUR Autostāvvieta – 3,00 EUR Biļetes var iegādāties arī iepriekšpārdošanā internetā: https://sports-lv.ticketforevent.com/ 
Organizē: Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 

42 komentāri

 • epiquenem Tuesday, 15 February 2022 19:45 epiquenem

  Izpxyx Plaquenil

 • epiquenem Monday, 31 January 2022 21:24 epiquenem

  hydroxychloroquine for arthritis CHAPTER Blood System This chapter is divided into the following sections Introduction Composition and Formation of Blood Blood Types Blood Clotting Vocabulary Terminology Pathology Laboratory Tests and Clinical Procedures Abbreviations Practical Applications In Person Stem Cell Transplant Exercises Answers to Exercises Pronunciation of Terms Review Sheet CHAPTER GOALS Identify terms relating to the composition formation and function of blood.

 • Swapise Monday, 31 January 2022 21:21 Swapise

  Jrepuw buy prednisone canada domestic levitra generique 20mg en ligne Wrmufl

 • Reulvaf Thursday, 20 January 2022 13:16 Reulvaf

  https://www.alevitrasp.com sophoppelo

 • side effects of gabapentin 300mg Tuesday, 07 December 2021 17:36 side effects of gabapentin 300mg

  Purchasing Generic Stendra On Line

 • Telasatty Monday, 06 December 2021 12:31 Telasatty

  cialis for sale

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE