Saturday, 14 March 2020 12:37

Latvijas skauti un gaidas vienojušies par sadarbību ar Jūrmalas ostas pārvaldi

Latvijas skauti un gaidas vienojušies par sadarbību ar Jūrmalas ostas pārvaldi Foto: LSGCO arhīvs

Pēc vairāku gadu konflikta biedrība ‘Latvijas skautu un Gaidu centrālā organizācija’ (LSGCO) un Jūrmalas ostas pārvalde ir vienojusies par sadarbību.

Sadarbības līgums noslēgts 2019. gada 20. decembrī uz pieciem gadiem. 

Vienošanās paredz, ka Latvijas skautu un Gaidu centrālā organizācija bez maksas varēs lietot Jūrmalas pašvaldības teritoriju skautu un gaidu nodarbību norisei, tai skaitā aktivitātēm uz ūdens. 

Foto: LSKCO arhīvs, attēlā: LSKCO vadītāja Agnija Jansone un Jūrmalas ostas pārvaldnieks Andrejs Bērziņš.

 

Kā norādījusi Jūrmalas ostas pārvalde savā sociālajā tīklā Facebook, organizācija bez makas varēs lietot teritoriju Tīklu ielā 10, kur atrodas  jahtklubs “Jūrmala”.

Ikdienā to turpinās izmantot Jūrmalas 3. jūras skautu un gaidu vienība.

 

Foto: Jūrmalas jūras skauti un gaidas

 

Vienībā šobrīd darbojas vairāk nekā 40 biedri, pārsvarā bērni un jaunieši, kuri, paralēli skautu un gaidu programmai, apgūst arī burāšanas prasmes. Vienību vada brīvprātīgie skautu un gaidu vadītāji.

Latvijas skautu un Gaidu centrālā organizācijai jau kopš 1994.gada ir bijušas dažādas vienošanās ar Jūrmalas pašvaldību par teritorijas Jūrmalā, Tīklu ielā 17, pie Lielupes ietekas jūrā, izmantošanu jūras skautu un gaidu darbībai.  

2016. gada martā Jūrmalas ostas pārvalde uzteica līgumu. No 2016. līdz 2019. gadam skauti un gaidas, Jūrmalas pašvaldība un Jūrmalas ostas pārvalde veica vairākkārtīgas pārrunas, lai atrastu optimālu risinājumu. 

Latvijas skautu un Gaidu centrālā organizācija ir arī Latvijas Zēģelētāju savienības asociētais biedrs.

 

Avots: skauti.lv, Jūrmalas ostas pārvalde, buratajiem.lv

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE