Wednesday, 01 May 2019 15:51

Salacgrīvas jahtu servisa ēkai ielikts pamatakmens

Salacgrīvas jahtu servisa ēkai ielikts pamatakmens Foto: Salacgrīvas ostas pārvalde

Šā gada 18. aprīlī ielikts pamatakmens Salacgrīvas jahtu servisa ēkai ‘Bura’, vēsta Salacgrīvas novada ziņas.  

“Šis ir aizkustinošs brīdis, jo īstenojas jau gadus divdesmit lolotais sapnis. Jahtotāju servisa ēka ir ārkārtīgi svarīga būve mūsu pilsētai. No šīs vietas mēs redzam jūru, upi, ostu, te kūsā dzīvība. Lai attīstītu šo vietu, mums bija vajadzīgs centrālais objekts, kas piepildīts ar cilvēkiem.

Ar šo objektu sākas šī krasta – ļoti vērtīgās teritorijas – attīstība.

Jahtotāju servisa ēka mainīs pilsētas ainavu. Paldies visiem, kuri ticēja šim projektam, jo ceļš līdz tā uzsākšanai nebija viegls” tā klātesošos uzrunāja Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.

 

Foto: Salacgrīvas ostas pārvalde

 

Vēstījumā nākamajām paaudzēm rakstītais:

“Salacas grīvā vējš pūtis burās jau no seno lībiešu laikiem. Mūsdienās vēja enerģiju cilvēki pratuši pielāgot atpūtas industrijai. Burinieku gadsimtā vējš pūta zēģeļkuģu mastos. Šodien tas svilpo jahtu grotos, fokos, klīveros un spinakeros. Ceļā no Rīgas uz Tallinu Salacgrīva ir ideāla jahtotāju atpūtas vieta. Tādēļ jahtotāju servisa centrs «Bura» būs lieliskākā dāvana pilsētai kustībā, ko Salacgrīvas ostas pārvalde, atzīmējot savas pastāvēšanas ceturtdaļgadsimtu, dāvina jūras skartajiem, tuviem un tāliem balto buru pavēlniekiem, airētājiem, laivotājiem un plostotājiem. Vējš burās ir pirmais piesaistes punkts – nu, gluži kā āķis lūpā jaunajiem, kuriem jūra un ūdens nav vienaldzīgi. «Bura» būs draudzīga tikšanās vieta seno jūras arodu prasmju apguvei, savukārt Salacgrīvas ostas pārvalde, ostas kapteinis iegūs jaunu komandtiltiņu, kas nodrošinās veiksmīgu un drošu kuģošanu Ziemeļvidzemes krāšņākās lašupes Salacas jūras vārtos”

 

 

Video: Vidzemes Televīzija

 

Burātāju servisa ēka Salacgrīvā top, īstenojot Interreg Igaunijas–Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projektu nr. 55 “Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā (EST-LAT Harbours)”. 

Plānotās izmaksas ir nepilni 1,2 miljoni eiro (bez PVN).

Plānots, ka ēka tiks pabeigta šā gada beigās.

 

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE