Friday, 16 June 2017 11:44

Bērnu un jauniešu integratīvā nometne “Daba un ūdens mūs vieno!” aizvadīta sportiski azartiskā garā

Bērnu un jauniešu integratīvā nometne “Daba un ūdens mūs vieno!” aizvadīta sportiski azartiskā garā Foto: sintija sīmane

Ar laivu izbraucieniem un svinīgu apbalvošanu pagājušājā nedēļā Rīgas sporta burāšanas centrā noslēdzās burāšanas sporta vienības fonda “Collatis viribus” dienas nometne bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām “Daba un ūdens mūs vieno!”. 

Astoņu dienu garumā (1.- 8. jūnijs) nometnes dalībnieki caur kopīgām nodarbībām un sportiskām aktivitātēm izzināja vidi sev apkārt, iepazina apkārtnes - Slokas vēstures līkločus, piedalījās radošās un izglītojošās aktivitātēs, apguva airēšanu un ieguva pirmās prasmes burāšanā. Jauniešiem bija iespēja pašiem sagatavot gan inventāru burāšanai, gan pašiem stūrēt laivu.

Saule, vējš, lietus, daba un ūdens - tika izbaudīts viss.

 

Foto: Līga Gutnika

Kā pastāstīja fonda pārstāvis, burāšanas treneris Guntars Eistreiķis, ikdienu nometnē piedalījās 14 līdz 16 dažādu tautību un vecuma bērni un jaunieši gan ar kustību, gan citiem funkcionāliem traucējumiem no Jūrmalas pilsētas internātpamatskolas, kā arī Jelgavas un Olaines. Atsevišķās dienās dalībnieku skaits bijis pat uz pusi lielāks.

G. Eistreiķis norāda, ka vairāki bērni sākumā esot baidījušies pat tuvoties ūdenim. Taču ar treneru palīdzību bailes esot veiksmīgi pārvarētas, un bērni ar sajūsmu baudījuši gan airēšanas, gan burāšanas burvību.

Neskatoties uz to, ka pārsvarā visi esot burājuši pirmo reizi, treneris esot novērojis, ka daži uz burāšanu varētu būt pat noķēruši āķi lūpā.  

 

Foto: Līga Gutnika, Dace Krasta

 

Nodarbības notika gan Jūrmalas pilsētas internātpamatskolā, kas atrodas pie Lielupes (Slokā) un ir lieliski piemērota vieta šādai nometnei, gan Daugavā (Rīgā).

Nometnes divas pēdējās dienas, tai skaitā, noslēgums tika aizvadīts Rīgas sporta burāšanas centrā, kur nometnes dalībniekiem bija iespēja gan izbraukt ar katamarānu, gan pašiem vadīt Mikro klases jahtu Rūtas Eistreiķes vadībā.

 

Foto: Sintija Sīmane

 

Nometnes mērķis bija caur kopīgām aktivitātēm veicināt sociāli atstumto grupu – bērnu un jauniešu, kuriem ir noteikta invaliditāte, t.sk., arī sakarā ar garīgās attīstības un mācīšanās traucējumiem, sevis pilnveidošanos, izaugsmi un iekļaušanos sabiedrībā, atvieglojot ikdienas soli arī viņu tuviniekiem.

Fonds nomenti rīkoja sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas internātpamatskolu, kas vienīgā Jūrmalā īsteno izglītības programmas bērniem ar speciālām vajadzībām no pirmsskolas līdz profesionālajai pamatizglītībai, ABLV Charitable Foundation finansiālu atbalsta+ programmas “Palīdzēsim izaugt!” ietvaros.

Šīs programmas mērķis ir veicināt sociāli mazaizsargātu bērnu attīstību un veiksmīgu integrāciju sabiedrībā, sniedzot atbalstu trūcīgo, maznodrošināto bērnu ģimeņu bērniem, viņu vecākiem un bērniem ar ilgstošām saslimšanām vai sociālā riska ģimenēm visā Latvijā, sniedzot atbalstu rehabilitējošu, attīstošu un izglītojošu dienas un diennakts nometņu apmeklēšanai.

 

Foto: Līga Gutnika, Dace Krasta

 

Foto: Sintija Sīmane

 

 

1 komentārs

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE