Friday, 10 March 2017 13:40

Noteikts jauns Latvijas Zēģelētāju savienības biedru naudas apmērs

No 2018. gada Latvijas Zēģelētāju savienības (LZS) biedriem un asociētajiem biedriem biedru naudai būs jāatvēl lielāka summa, tā turpat vienbalsīgi ceturtdien (9. martā) lēma LZS biedru kopsapulce.

Biedram biedra naudas apmērs pieaugs par 15 eiro jeb 6.9 %, un līdzšinējo 215 eiro vietā būs jāmaksā 230 eiro. Iepriekš biedru naudas apmērs tika noteiks 2015. gada decembrī.

Noteikts arī jauns asociēto biedru biedra naudas apmērs, kas nākamajā gadā būs 100 eiro.

Iepriekš biedra naudas apmērs asociētajiem biedriem tika noteikts 2012. gada novembrī un bija 50 Ls jeb pēc LZS veiktā aprēķina 71, 67 eiro. Salīdzinot ar to brīdi, nākamgad maksājamās summas apmērs pieaugs par 28.33 eiro jeb 39.5 %.

Otru biedru naudas izmaiņu risinājumu - biedriem biedru naudu atstāt 215 eiro apmērā, bet asociētajiem biedriem to noteikt 75 eiro apmērā LZS kopsapulce turpat vienbalsīgi noraidīja.

Pamatojums.

Nepieciešamību pēc būtības paaugstināt biedru naudas apmēru LZS pamato ar pēdējos gados pieaugošajiem izdevumiem par grāmatvedības pakalpojumiem un dalībmaksām starptautiskajās organizācijās. 

Aplēses par izdevumu pieaugumu ir provizoriskas, jo no jaunajām biedra naudām šādi izdevumi, ja vispār tādi radīsies, būs jākompensē tikai no nākamā gada.

Nepieciešamība palielināt biedru naudu tiek skaidrota arī ar vajadzību mazināt ieņēmumu samazinājuma risku gadījumā, ja kāds biedrs no LZS izstātos.

Ekonomiski pamatotu aprēķinu vai prognozi, par kādu būtu nepieciešams palielināt biedra naudas apmēru, LZS valde, kas ierosināja šo jautājumu skatīt biedru kopsapulcē, nepiedāvāja, lemšanu atstājot pašu biedru ziņā.

Tādu nepiedāvāja arī biedri - nedz LZS valdes loceklis, Pilsētas jahtkluba pārstāvis Jānis Grīslis, kurš ierosināja kopsapulces atbalstīto biedru naudas izmaiņu risinājumu, nedz pārējie biedri, kuri piedalījās kopsapulcē. 

Šogad LZS plāno biedru naudās iekasēt 4500 eiro, dalībai starptautiskajās organizācijās samaksāt aptuveni 1400 eiro, bet grāmatvedības pakalpojumos  - aptuveni 2000 eiro. Pērn LZS budžetā izdevumi dalības maksām starptautiskajās organizācijās bija paredzēti 1204 eiro apmērā, bet grāmatvedības pakalpojumu segšanai - 1885 eiro.

 

 

1 komentārs

  • Kaija Friday, 10 March 2017 18:39 Kaija

    Nu nav forši rakstā pieminēt tikai vienu konkrētu personu.Kas ir citi bidri kas lēma?

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE