Tuesday, 01 November 2016 15:41

Jaunie rojinieki apgūst burāt prasmes uz jahtas Roccabella Itālijā

Jaunie rojinieki apgūst burāt prasmes uz jahtas Roccabella Itālijā Foto: B. Dālderes foto

Šoruden Rojas Sporta skolas sekcijas - Rojas Zēģelētāju skolas sekmīgākie burātāji Patriks Upners, Hanna Elizabete Zandere un Rihards Bramanis devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Itāliju, vēsta Rojas novads.

Brauciena mērķis bija gan iepazīt Itāliju, gan doties izbraucienā ar Latvijā reģistrēto un Rojas jahtklubā pierakstīto jahtu Roccabella.

Izbrauciena maršruts Dženova - Portofino - Dženova tika izvēlēts ar nolūku, lai bērni izbaudītu Vidusjūras jaukumus.

Tas  bērniem bija īpašs piedzīvojums, kas viņus apvienoja, ļāva izbaudīt ceļojumu pa jaunu, interesantu vietu,  burāšanu ar jahtu atklātā jūrā, sadzīvi uz jahtas brauciena laikā un, protams, strādāt komandā, jo mazie burātāji palīdzēja vadīt jahtu.

Roccabella jahtas komandas kapteinis apmācīja, kā jāvada jahta – jātur kursā, jātur attiecībā pret vēju un jāizbrauc vilnis.

Brauciena laikā  tika piedzīvots gan bezvējš, gan  stiprs vējš. Rojas burātāji izbaudīja  klinšainās piekrastes ainavas, kas sajūsmināja ik vienu. Bērni varēja  laiskoties ūdens un saules peldēs, kas viņos radīja jaukas izjūtas.

Neizpalika iepazīšanās ar lielās jūras iemītniekiem, ar savām acīm jaunieši vēroja tunču lēcienus. Pieaudzis tuncis vizuāli atgādina delfīnu. Roccabella komandai reiz esot izdevies noķert 10 kg smagu tunci, ko esot ēduši trīs dienas.

Visiem bija iespēja apmeklēt Dženovas akvāriju, kas ir otrs lielākais akvārijs Eiropā. Akvārija ēka sākotnēji atgādina kuģi, kuram telpu paplašināšanas nolūkos piebūvēts vēl viens kuģis. 70 rezervuāros un sešos miljonos litru ūdens zemūdens iemītniekiem ir gana, kur izvērsties, bet apmeklētājiem - par ko sajūsmināties. Patrikam, Hannai un Rihardam bija iespēja redzēt piraiju baru un veselu kompāniju draudzīgu pingvīnu. Neizpalika arī ekskursija noenkurotajā  Džonija Depa pirātu kuģī no filmas "Karību jūras pirāti".

Roccabella komandas mērķis ir veicināt jauno burātāju interesi sasniegt arvien augstākus rezultātus burāšanā, tādēļ arī nākamās sezonas beigās labākajiem jaunajiem burātājiem būs šī iespēja doties pieredzes apmaiņas braucienā uz Itāliju.

/Avots: Rojas novads/ 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE