Monday, 18 July 2016 13:36

Pļaviņš uzvar Rīgas jahtkluba rīkotajā Ķīšezera kausā 2016 Optimist klasē

Pļaviņš uzvar Rīgas jahtkluba rīkotajā Ķīšezera kausā 2016 Optimist klasē Foto: Valdis Ēlerts

Rīgas jahtkluba burātājs Eduards Pļaviņš sestdien (16. jūlijā) 26 burātāju konkurencē izcīnīja uzvaru pirmajā Rīgas jahtkluba rīkotajā Ķīšezera kausā Optimist klases kopējā ieskaitē.

Viegla, mainīga vēja apstākļos notika 3 braucieni, kuros Pļaviņš finišēja 1., 4., un 2. vietā, nopelnot 7 punktus. Tas burātājam ļāva par diviem punktiem apsteigt jahtkluba biedru Miku Eduardu Valteru, kurš braucienos (5., 1., 3.) nopelnīja  9 punktus un ierindojās otrajā vietā. Trešo vietu ar 15 punktiem (braucienos 3., 8., 4. vieta) ieguva Rihards Straume (Pilsētas jahtklubs).

Meiteņu grupā septiņu burātāju konkurencē uzvarēja Leila Helga Sāra Tolstika (jahtklubs Engure), kopvērtējumā sacensības noslēdzot 7. vietā. Otrajā vietā ir Elza Cibule (Rīgas jahtklubs), kurai kopvērtējumā ir 13. vieta, bet trešā - Paula Laipniece (Rīgas jathklubs), kura kopvērtējumā ieņem 15. vietu.

Junioru (B) grupā 14 dalībnieku konkurencē uzvarēja Emīls Mikus Baškevics (Rīgas jahtklubs), otrajā vietā ierindojās Ričards Muciņš (Rīgas jahtklubs), trešais - Viesturs Simsons, kurš pārstāvēja Rīgas jahtklubu.

Meiteņu grupā par uzvarētāju kļuva Sibilla Strausmane (Usmas jahtklubs), apsteidzot vienīgo konkurenti Ullu Katrīnu Dubru (jahtklubs Engure).

Kopumā sacensībām pieteicās 26 Optimist klases burātāji no Rīgas, Usmas, Engures jahtklubiem, kā arī Sporta burāšanas akadēmijas / Burāšanas klubs 360.

Ķīšezera kauss notika ar Rīgas domes, sporta centra “Mežaparks” un sadarbības partneru atbalstu, un bija otrās Rīgas jahtkluba rīkotās sacensības vispār. Jahtklubs pirmo reizi buru sporta sacensības uzņēma pērn, kad Ķīšezerā tika rīkots Latvijas čempionāts burāšanā Optimist un Laser klasēm.